> > > Michał Maliński opowiada o o kulisach powstania projektu Tajemnice Mistrzów Polskiej Perkusji

Przedstawiamy Wam cykl wywiadów online z twórcami i artystami biorącymi udział w projekcie “Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – jak oni to robią?”  W tym filmie Michał Maliński opowie Wam dlaczego wziął na warsztat temat kreatywności za bębnami, co skłoniło go do zaproszenia do udziału w realizacji filmu muzyków z grupy Sanepid, co było jego zdaniem najtrudniejsze w trakcie realizacji projektu “Tajemnice Mistrzów Polskiej Perkusji”?

Oto fragment wywiadu:

Maciej Głuchowski (MG) – Cześć Michał!

Michał Maliński (MM) – Cześć, witam, dzień dobry, dobry wieczór.

Maciej Głuchowski (MG) – Dzisiaj porozmawiamy o projekcie, który razem żeśmy współtworzyli. Michał pierwsza rzecz – 3300 wyświetleń Twojego filmu, jest on od kilku dni w sieci. Jak oceniasz ten wynik?

Michał Maliński (MM) – 3300 wyświetleń? Wiesz co, z jednej strony to super. Bardzo się cieszę, że ktoś poświęcił czas i uwagę, by spędzić te pół godziny poniekąd ze mną i z Tobą i z całą ekipą. A z drugiej strony generalnie nie jest to jakiś super wynik. Nie patrzyłbym jednak w tych kategoriach, raczej cieszę się z tego, że ktoś miał ochotę zobaczyć ten film. Dla mnie ważniejsze jest to, niż jakaś liczba wyświetleń. Cieszę się, że tyle osób to obejrzało i polubiło tego typu filmy, również moich kolegów, którzy brali udział w tym cyklu.

Maciej Głuchowski (MG) – Musimy powiedzieć, że jesteśmy na początku drogi emisji tych filmów. Dzisiaj koledzy odpalają kolejny film i za chwilę powiemy, kto będzie brał udział w tym filmie. Ja osobiście, a zajmuję się tym od wielu, wielu lat, czyli tematyką perkusyjną w Polsce i nie tylko, uważam, że to jest bardzo dobry wynik. To się dokładnie przekłada na 3000 osób, które obejrzało ten film i są to osoby zainteresowane tym instrumentem a powiedzmy sobie szczerze, że perkusistów w Polsce jest tylu ilu jest. Procentowo, to tak 20-30 procent aktywnych perkusistów ten film już obejrzało.

Michał Maliński (MM) – Co ty mówisz?

Maciej Głuchowski (MG) – Tak

Michał Maliński (MM) – No proszę, tym bardziej mi miło…….

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia całości wywiadu poniżej: