> > > Moog przedstawia syntezator perkusyjny DFAM

Firma Moog Music to lata tradycji i wprowadzania na rynek nowatorskich instrumentów elektronicznych takich jak Minimoog czy Polymoog. Od dziesięciu lat zajmują się także sprzętem gitarowym. Przez całość swego istnienia Moog był wyznacznikiem nowoczesności i awangardy w muzyce. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie światu analogowego syntezatora perkusyjnego o nazwie DFAM, czyli Drummer From Another Mother.

moog dfam

Aktywowany przez łatwy w użyciu analogowy sekwencer, pełen emocji dźwięk DFAM zaczyna się od generatora białego szumu i dwóch oscylatorów analogowych o szerokim zakresie częstotliwości – bez wysiłku przechodząc między rytmicznymi pulsacjami, dźwięcznym basem i dzwonkami rezonansowymi. Charakterystyczny głos DFAM jest następnie kształtowany przez klasyczny filtr Moog Ladder z dwoma wybieranymi trybami: tryb Low Pass nadaje uderzenie i wymiar każdemu dźwiękowi, którego dotyka, podczas gdy tryb High Pass otwiera drzwi do naturalnie ekspresyjnych uderzeń, skoków odgłosów i akcentów.

DFAM zachowuje się podobnie do żywego organizmu, reagując w różny sposób na różne osoby, które akurat go obsługują. 3 dedykowane przestrzenie analogowe pracują dynamicznie z sekwencerem, aby zapewnić, że plemienne tomy oddychają, przemysłowe dźwięki ewoluują, a chaos foniczny może zostać stworzony lub stłumiony poprzez ruch pokrętłem.

Opis jest iście poetycki, zobaczcie jednak, jak to wszystko wygląda w praktyce! Co sądzicie o tym ciekawym urządzeniu?

https://www.moogmusic.com/

Share