> > > MS Custom Drums – GRABARZ

Prezentacja werbla Grabarz MS Custom Drums

Otrzymaliśmy specyfikację werbla brzozowego od producenta – firmy MS Custom Drums z Szamotuł, specjalizującej się w produkcji werbli, których korpusy wykonane są z drewnianych klocków. Ponieważ jesteśmy zdania, że należy wspierać rodzimych producentów sprzętu perkusyjnego, nasz Pan Wiceprezes zagrał kilka wprawek, a także wykonał utwór swojego zespołu Gomor, używając właśnie tego werbla.

Podobnie jak w przypadku werbla klonowego i palisnadrowego, instrument został wykonany bez zarzutu. Wszystkie komponenty są najwyższej jakości, maszynka chodzi gładko, bez najmniejszych “skoków”, a śruby strojące doskonale obracają się w gwintach lugów. Ponieważ Wiceprezes nie lubi gadać po próżnicy, powinny Wam wystarczyć następujące słowa: “Świetnie wykonany instrument – nie ma co pier…ględzić”. Uwagę zwraca także pomysłowa i ładnie wykonana grafika, która niejednemu blaściarzowi zaprzedanemu ciemnym mocom przypadnie do gustu.

Werbel charakteryzuje się bardzo dużym atakiem, idealnym do grania rocka i metalu. Jak na werbel wykonany z brzozy, instrument posiada ten szeroko rozumiany “dół” oraz duży zapas dynamiki. Można “łoić” i brak końca. W opinii Pana Wiceprezesa jest to najlepszy werbel z dotychczas testowanych (pozostałe dwa to klonowy i palisandrowy), bardzo dobrze stroi, doskonale oddaje artykulację tzw. duszków (ghost notes). Ponadto, podsumowując swoje wrażenia, Wiceprezes posłużył się jakże adekwatnym i profesjonalnym określeniem wyniesionym wprost w konserwatorium: “Siedzi w muzie”. I tego wszystkim potencjalnym nabywcom życzymy, bo uważamy, że jest to instrument godny Waszej uwagi.

Poniżej zamieszczamy specyfikację instrumentu według opisu producenta.

Specyfikacja instrumentu

Werbel MS Custom Drums brzoza “Grabarz” 14″ x 5,5″
Korpus: brzoza, 25 mm grubości, 30 klocków, kolor: aerograf
Wykończenie: olej
Krawędzie (zew. – wew.) zaokrąglona – 45°
Łoże sprężyn: 1,5 mm
Obręcze: PowerHoop 2,3mm Gold
Lugi: 10 śrub / stronę; Tube 02 Gold
Maszynka: ST Gold
Sprężyny: Bronze STdrums
Naciągi: Remo Ambassador /Evans Hazy 200

 

Mikrofony perkusyjne użyte w nagraniu

Stopa – Shure Beta 91, Shure Beta 52
Werbel – Shure SM 57
Overheads – sE Titan

Data, Miejsce, Ekipa

2012-08-23
Studio CRS
Gospodarz: Maciej Głuchowski Blindman
Goście: MS CustomDrums

 

Wykorzystano utwór

Rambler – GOMOR