> > > Nadchodzi druga edycja Caban Drummer Fest

Jeśli myślicie, że świetne, ciekawe i kreatywne wydarzenia perkusyjne nie dzieją się u nas zbyt często, to najwyższy czas żebyście zapoznali się z festiwalem Caban Drum Fest! Już 10 marca w Chrzanowie będzie miała miejsce druga edycja tego wydarzenia. W planach są warsztaty, koncerty, solówki i występ duetu werblistów. To oczywiście nie wszystko, ale od czegoś musimy zacząć.

 W klubie Stara Kotłownia wystąpią bębniarze sceny lokalnej (młody, utalentowany Piotr Bytomski oraz doświadczony Piotr V. Gawlik), a także uznani perkusiści: Mariusz Mocarski na swoim elektronicznym Rolandzie, Mariusz „Bobek” Bobkowski (TURBO) oraz Beats Beasts (werblowy duet propagujący muzykę marszową). Jak zwykle festiwal będzie okazją do integracji środowiska muzyków, ale również szansą na pokazanie, że perkusista to wyjątkowa kategoria ludzi – na co dzień na drugim planie, jednak zawsze kreatywnych, indywidualistów – pracujących w zespołach i często zaangażowanych w projekty solowe.

Ubiegłoroczna (premierowa) edycja Caban Drummer Fest przyniosła spory oddźwięk w kraju. Trzej perkusiści z powiatu chrzanowskiego: Eryk Gruca (Chrzanów), Jakub Kurdziel (Chrzanów) oraz Wiktor Palik (Babice) zostali nominowani do prestiżowych Polskich Nagród Perkusyjnych 2017 w kategorii – Nadzieja. Wiktor Palik okazał się zwycięzcą głosowania, drugie miejsce zajął Eryk Gruca. Obaj otrzymali niedawno nominacje do Osobowości Roku 2017 w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie. Portal Beatit.tv z dumą obejmuje patronat medialny nad tym wydarzeniem!

https://cabandrummerfest.blogspot.com/

https://www.facebook.com/CabanDrummerFest/

Share