> > > Nightwish zagra koncert w Polsce

Uwaga fani Nightwish, nie przegapcie jedynego koncertu w Polsce!

Fińska grupa po roku przerwy wznawia działalność koncertową i wyrusza w trwającą dziewięć miesięcy trasę “Decades“. Właśnie w ramach tej trasy odwiedzi Polskę i da tylko jeden koncert w naszym kraju, który odbędzie się 17 listopada 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

zespół NIghtwish odwiedzi Polskę beatit.tv

Nightwish trasę “Decades” rozpocznie w Ameryce Północnej w marcu 2018 roku. W tym czasie również do fanów trafi dwupłytowa składanka z największymi przebojami zespołu.

Grupa została założona w 1996 roku, jej styl określa się, jako metal symfoniczny. Wokalistki zmieniały się, ale dwie z nich wyróżniały się operowym głosem. Na początku była to: Tarja Turunen, później Anette Olzon, a obecnie główną wokalistką jest Holenderka Floor Jansen.

6 sierpnia 2014 roku wieloletni perkusista grupy Jukka Nevalainen ogłosił, że w związku z kłopotami zdrowotnymi tymczasowo rezygnuje ze współpracy z zespołem. Za bębnami zastąpił go Kai Hahto, perkusista zespołów Wintersun Rotten Sound. Nagrał on z Nihgtwish ostatni album studyjny “Endless Forms Most Beautiful” na którym zaśpiewała już Floor Jansen.

Pozostali członkowie obecnego składu grupy to: Tuomas Holopainen – instrumenty klawiszowe, wokal wspierający, Emppu Vuorinen – gitara elektryczna, Marco Hietala – gitara basowa, wokal prowadzący, wokal wspierający i Troy Donockley – flet, dudy.

Warto wspomnieć, że nazwa Nightwish wzięła się od tytułu jednej z piosenek wydanych na pierwszym demo zespołu. Podobno wymyślił ją Tuomas równo o północy, podczas ogniska z przyjaciółmi. Jest on również autorem większości poetyckich tekstów i kompozycji grupy.

Fani już pewnie rezerwują czas na listopad przyszłego roku, takiej okazji nie można przepuścić. A może przekonaliśmy też kilku sceptyków, że warto wybrać się do Krakowa i zobaczyć to widowisko na żywo?

Share