> > > Nowsza Aleksandria – “Już blisko” LIVE

Daniel Karpiński i Nowsza Aleksandria – “Już blisko”, na żywo dla BeatIt

8 lipca 2016 r., w drugi dzień festiwalu w Jarocinie, odbył się niezwykły koncert niezwykłego składu grającego niezwykłą muzykę. Chodzi o niecodzienny występ projektu Nowsza Aleksandria, który wykonał repertuar z klasycznej, wydanej w 1986 r., płyty zespołu Siekiera zatytułowanej “Nowa Aleksandria“, na której zaproponowano fuzję stylistyczną punka i zimnej fali, uzupełniony o utwory znane z singli, takie jak choćby “Misiowie puszyści“.

Daniel Karpiński Nowsza Aleksandria

Wśród muzyków zaproszonych przez pomysłodawcę projektu Piotra “Drivealone” Maciejewskiego znalazł się i nasz i Wasz dobry znajomy Daniel Karpiński, który na co dzień zasiada za bębnami w zespołach Snowman i MIKROBI.T, a także współprowadzi znany wszystkim maniakom bębnów sklep Avant Drum Shop. Posadził on podczas tego koncertu kilka naprawdę tłustych beatów, które pociągnęły nowe, nie zawsze w stu procentach wierne oryginałom, unowocześnione aranżacje.

Zobaczcie i wysłuchajcie nieortodoksyjnego podejścia perkusisty i całej kapeli do numeru “Już blisko“. Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Daniel Karpiński i Nowsza Aleksandria!