> > > Perkusjonista Richie Gajate-Garcia doktorem honoris causa

Perkusjonista, edukator i autor Richie Gajate-Garcia otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Lincolna z siedzibą w Lincoln w stanie Illinois. Stało się to w uznaniu zasług tego muzyka w dziedzinie sztuki oraz edukacji muzycznej.

Dr. Gajate Garcia to wieloletni endorser marki Latin Percussion, a także jeden z najbardziej obecnie wziętych perkusjonistów i edukatorów. Jest on autorem czterech podręczników gry na instrumentach perkusyjnych, wynalazcą mechanizmu Gajate Bracket, a także współtwórcą instrumentów Latin Percussion z własną sygnaturą (Richie Gajate-Garcia Signature Series Congas, Bongos oraz Djembe). Ufundowany w 1865 r., Uniwersytet Lincolna przyznaje honorowe doktoraty osobom, których osiągnięcia i osobowość uosabiają ducha Abrahama Lincolna (prostota, szczerość, wartość osiągnięć) i które podziwiałby sam Prezydent Lincoln.

Cała rodzina Latin Percussion z dumą dzieli ten zaszczyt z doktorem Richie Gajate-Garcia” – powiedział założyciel firmy DW i Dyrektor ds. Rozwoju Produktu Latin Percussion, Don Lombardi. “Poświęcenie Richiego dla dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodymi perkusjonistami poprzez zajęcia, warsztaty i podręczniki jest niezrównane. Jego innowacyjność, która objawiła się poprzez stworzenie urządzenia Gajate Bracket, stanowiącego obecnie standard w świecie instrumentów perkusyjnych, pozostawiła niezatarty ślad w naszej branży.”

Gajate-Garcia jest absolwentem American Conservatory of Music w Chicago. Swoim hybrydowym stylem jednoczesnej gry na zestawie perkusyjnym i instrumentach perkusyjnych artysta zasłużył sobie na przydomek “El Pulpo” (Ośmiornica), który jest hołdem dla jego koordynacji, niezależności kończyn oraz mistrzowskiej techniki. Richie Gajate-Garcia nagrywał lub występował z takimi artystami jak: Phil Collins, Frankie Valli, Don Henley (The Eagles), Diana Ross, Patti LaBelle, the Boston Pops, Ritchie Sambora, Stevie Wonder, Sting, John Denver, czy Londyńska Orkiestra Symfoniczna.

Firma Latin Percussion (LP) została założona w 1964 r. i jest jednym z największych na świecie producentów instrumentów perkusyjnych. W jej ofercie znajdują się również własne, chronione patentem instrumenty, np. Jam Block®, czy Ridge Rider Cowbell®. Do muzyków współpracujących z marką należą: Giovanni Hidalgo, Richie “Gajate” Garcia, Karl Perazzo, Stewart Copeland, Steve Gadd, Travis Barker, Mike Portnoy oraz Cindy Blackman-Santana.

Share