> > > Podwójna stopa Tama Speed Cobra 310 wersja limitowana – test Beatit TV

Pod naszą lupą testów Beatit znalazła się limitowana wersja podwójnej stopy Tama Speed Cobra 310. Co ją różni od flagowego mechanizmu Speed Cobry przeczytacie poniżej.

1. Przebieg testu

Mechanizm podwójnej stopy Tama Speed Cobra 310 wersja limitowana w wykończeniu Black Copper został przetestowany w naszym nowym studio Luta Recording. Nasz liveroom to 40 metrowe pomieszczenie z wysokością na poziomie 6 m. Do nagrania posłużył nam interfejs Rme UFX+, preampy Rupert Neve oraz mikrofony DPA (dziękujemy firmie Skene za obsługę zakupu mikrofonów).

2. Podstawowa specyfikacja produktu

  • Kolor: czarny z elementami szczotkowanej miedzi
  • Podwójny łańcuch
  • Wykonane z trwałych materiałów
  • Dłuższy pedał zapewniają większą moc i prędkość
  • Regulowany kąt uderzenia i napięcie sprężyny zapewniają doskonałe wyczucie
  • Unikalny projekt limitowanej edycji w kolorze czarnej miedzi

3. Produkt

Należy podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z bardzo popularnym mechanizmem podwójnej stopy, który produkowany jest i sprzedawany przez firmę Tama prawdopodobnie w setkach tysięcy sztuk na całym świecie. Firma Tama stworzyła stopy Speed Cobra 310, które oprócz ewidentnych zmian w wyglądzie limitowanej wersji (kolor i akcenty miedziane), mają za zadanie poprawić jeszcze bardziej precyzję, szybkość i co najważniejsze, łatwość grania na bębnie basowym. Japońskiemu producentowi po raz kolejny to się udało. Pedały zaprojektowane specjalnie dla serii Speed ​​Cobra są dłuższe niż pedały z serii Iron Cobra, umożliwiając perkusistom dynamiczne zmiany uderzenia i prędkości przy jednoczesnym zmniejszeniu wysiłku fizycznego. Dodatkowo ich gładsza powierzchnia zmniejsza tarcie pomiędzy stopą a pedałem, umożliwiając bardziej precyzyjną kontrolę i elastyczność gry. Aby umożliwić ciągłą, nieprzerwaną grę oraz szybkie przejścia i dynamiczne zmiany, technika uderzania nogami musi być lekka, tak by zmniejszyć stres i zmęczenie mięśni. Konstruktorzy rzeczywiście wykorzystali prawa fizyki tak, by odczuwać mniejsze zmęczenie podczas naszej gry. Producent podaje, że jest to o 20 procent mniej. Nowy zawias posiada sztywną cylindryczną mosiężną tuleję, która chroni sworzeń zawiasu przed uszkodzeniem i niepotrzebnym naciskiem, zapewniając płynny ruch i zwiększoną trwałość mechanizmu.

W porównaniu do innych pedałów w tym przedziale cenowym, HP310LWBC jest standardowo wyposażony w system regulacji kąta uderzenia w stosunku do kąta footboardu.

Jedną z głównych różnic pomiędzy Tama Speed ​​Cobra 310 i Tama Speed ​​Cobra Limited Edition jest ich wygląd. Limitowana edycja Speed ​​Cobra 310 charakteryzuje się eleganckim, całkowicie matowym czarnym wyglądem z częściami ze szczotkowanej miedzi, co nadaje jej stylowy i dyskretny wygląd. Z drugiej strony standardowa Speed ​​Cobra 310 ma bardziej tradycyjne oblicze ze srebrno-czarną kolorystyką. Chociaż oba pedały są atrakcyjne wizualnie, wersja limitowana może być bardziej pożądana przez tych, którzy szukają wyjątkowego i przyciągającego wzrok mechanizmu podwójnej stopy.

Pod względem funkcji i specyfikacji Tama Speed ​​Cobra 310 i Tama Speed ​​Cobra Limited Edition de facto są takie same.

Cena i stosunek jakości do ceny to także ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu Tama Speed ​​Cobra 310 i Tama Speed ​​Cobra Limited Edition. Wersja Limited Edition jest droższa niż standardowa Speed ​​Cobra 310 ze względu na unikalny wygląd i ograniczoną dostępność. Różnic a w cenie to około 20% wartości. Osobom z ograniczonym budżetem standardowa Speed ​​Cobra 310 może oferować lepszy stosunek jakości do ceny, ponieważ nadal oferuje de facto takie same funkcje. Ostatecznie decyzja o wyborze konkretnego modelu będzie zależeć od indywidualnych preferencji i priorytetów.

Nasza ocena to 5

Oto punktacja:

Wygląd: 10

 

Brzmienie: Nieoceniane 

 

Innowacyjność: 10

 

Cena: 10

 

Jakość wykonania: 10

 

RAZEM: 50

 

Minusy – brak

 

Pomiędzy –

 

Plusy – świetny wygląd, precyzja i szybkość grania oraz niewygórowana cena

Ocena całościowa: 5.0

Oto nasza krótka prezentacja w wersji wideo poniżej: