> > > Radek Owczarz testuje zestaw talerzy Zildjian K Custom Special Dry

Jak powszechnie wiadomo wszystkim polskim maniakom bębnów Radek Owczarz to jeden z najlepszych polskich perkusistów. Jeśli jednak ktoś jeszcze nie poznał tego świetnego muzyka, to przypomnimy, że koncertuje i nagrywa z największymi gwiazdami rodzimej sceny. Współpracował lub współpracuje m.in. z Kasią Kowalska, Edytą Bartosiewicz, Patrycją Markowską, Janem Borysewiczem czy zespołami OCN i Pilichowski Band.

Całkiem niedawno, oprócz przetestowania dla nas kilku zestawów naciągów firmy Aquarian, ten właśnie artysta “ostukał” całkiem sporo talerzy firmy Zildjian z serii K Custom Special Dry.

test zestawu Zildjian K Custom Special Dry 15, 20, 22, 23

hi hat 15″ test zestawu Zildjian K Custom Special Dry 15, 20, 22, 23crash 20″

test zestawu Zildjian K Custom Special Dry 15, 20, 22, 23

crash 22″ test zestawu Zildjian K Custom Special Dry 15, 20, 22, 23

ride 23″

Zestaw Zildjian K Custom Special Dry

1. Przebieg testu

Test przeprowadziliśmy w studio CLC w Piasecznie, w pomieszczeniu przystosowanym akustycznie. Wykorzystaliśmy zestaw perkusyjny Ludwig (Radek sam nie pamięta jaki to dokładnie model) oraz werbel Ludwig Supraphonic LM402. Testowany komplet Zildjian składa się z następujących blach: hi hat 15″, crash 20″, crash 22″, ride 23″.

2. Podstawowa specyfikacja testowanego zestawu:

 • producent: Zildjian
 • seria: K Custom Special Dry
 • elementy zestawu: hi hat 15″, crash 20″, crash 22″, ride 23″
 • wykończenie: naturalne
 • charakter: ciemny, piaszczysty, suchy, krótkie wybrzmienie
 • masa: thin (crashe), medium (ride), medium heavy (hi hat)

3. Produkt i brzmienie

Rodziną K Custom Special Dry firma Zildjian wpisuje się w ogólnoświatową modę na blachy brzmiące sucho, piaszczyście, dość brudno, z szybkim i wybuchowym atakiem przy jednoczesnym krótkim wybrzmieniu. Alikwoty odzywające się w wysokim zakresie częstotliwości zostały tu praktycznie wyeliminowane. Mamy do czynienia z pięknie wykonanymi, doskonale się prezentującymi talerzami o nieinwazyjnej charakterystyce brzmienia, które sprawdzą się w każdym stylu muzycznym (nawet metalowi perkusiści lubią mieć jedną czy dwie takie blachy w secie dla dodania koloru). Nam szczególnie do gustu przypadł hi hat z tego zestawu – brzmi bardzo chrupko, z miękkim “cykiem”, a otwarty nie powoduje trzeszczenia bębenków w uszach. Jesteśmy pod wrażeniem!

4. Podsumowanie

Naszym zdaniem najlepszym podsumowaniem będzie wypowiedź samego Radka Owczarza:

Blachy Zildjian K Custom Special Dry na sto procent sprawdzają się w studio. Wszystkie talerze w secie mają wspólny mianownik brzmieniowy – są po prostu jednym kompletem, a to potrafi mieć duże znaczenie podczas nagrywania. Dobrze jest, gdy poszczególne talerze są sparowane pod względem jasności brzmienia i EQ. Te właśnie takie są. Dodatkowo mogę powiedzieć, że suche Zildjiany bardzo ładnie komponują się z bębnami i nie przytłaczają wysokimi częstotliwościami. Nadają się do każdego stylu muzycznego“.

Producent: https://zildjian.com/

Dystrybutor w Polsce: http://www.adamusic.pl/

OCENA: 5/5 TOP

Test talerzy Zildjian K Custom Special Dry

Plusy:

 • bardzo dobre wykonanie
 • modne obecnie suche, “ziemiste” brzmienie
 • uniwersalność stylistyczna
 • wspaniały wygląd

Minusy:

 • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby blachy Zildjian K Custom Special Dry (wciąż nowe i stosunkowo mało znane na polskim rynku) przeszły najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Radek Owczarz!

Share