> > > Relacja BeatIt: siedziba MW-Vintage

Kilka tygodni temu wybraliśmy się z wizytą do Wągrowca w Wielkopolsce, aby na własne oczy i obiektywy przekonać się, jak prezentuje się siedziba prężnie rozwijającej się firmy MW-Vintage, która (jak sama nazwa wskazuje) zajmuje się importem i sprzedażą vintage’owych zestawów perkusyjnych, werbli, instrumentów perkusyjnych, talerzy oraz hardware’u z całego świata. Nie brakuje także klasycznych instrumentów polskich producentów. Ponieważ oferta firmy stale się poszerza i obejmuje już całkiem sporo smacznych kąsków dla miłośników perkusyjnych staroci i oldskulowego brzmienia, uznaliśmy, iż najwyższy czas skontaktować się z właścicielem Mateuszem Wysockim i zrobić mu regularny nalot.

Zresztą sami rzućcie okiem na te wszystkie zestawy i werble takich marek jak Pearl, Premier, Camco, Tama, Yamaha, Ludwig, Rogers, Beverley, Gretsch, Fibes, Sonor, Mapex, Adams, Arbiter, PDP, Peace, Taye, Remo, Amati, Zildjian, Sabian, Paiste, ale także Szpaderski i Słowik.

fot: mw-vintage.pl

Mateusz Wysocki to były współwłaściciel znanego w całym kraju poznańskiego sklepu perkusyjnego Avant Drum Shop, autor cyklu felietonów “Avant Drum Stories” poświęconych bębnom vintage, które ukazywały się w magazynie “Perkusista” w latach 2010-2012, a na naszym portalu zostały wznowione (przykład: TUTAJ). Ukończył II stopnie szkoły muzycznej w klasie perkusji, na poznańskiej scenie muzycznej bębnił w zespołach Lumikulu Aj, Żelki, Paintherapy! i Mokrofon, a obecnie gra w pop-rockowej Strefie Zero i post-progresywnym Neons Of 101.

fot: mw-vintage.pl

MW-Vintage to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można kupić w pełni odrestaurowane instrumenty perkusyjne (a więc zestawy, werble, talerze i hardware), których wiek to minimum 30 lat. Jako właścicielowi firmy Mateuszowi od samego początku przyświecała idea, aby móc zająć się osobiście każdym z etapów realizacji zamówienia. Do tyczy to więc wysyłki, monitorowania składowania w magazynach, obsługi portowej lub lotniczej, odprawy celnej, zakupu, przywiezienia z zagranicy, ewentualnego serwisu czy czyszczenia, zrobienia zdjęć, nakręcenia testu video, obsługi Klienta oraz pomocy posprzedażowej. Mateusz gwarantuje w stu procentach, że instrument zakupiony w jego firmie jest sprawny i gotowy do natychmiastowego użytku – koncertu, sesji w studio czy codziennych ćwiczeń.