> > > Test BeatIt: Cowbell Natal NSTC6 Spirit Black Nickel

Jakiś czas temu otrzymaliśmy kolejną dużą przesyłkę od świetnego sklepu perkusyjnego, jakim bez wątpienia jest gdyński DrumStore. W środku znajdowało się kilka naprawdę ciekawych rzeczy. Oczywiście przetestowaliśmy je wnikliwie, a wynikami testów będziemy dzielić się z Wami na bieżąco. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wrażenia z testowania krowiego dzwonka firmy Natal o symbolu NSTC6 Spirit Black Nickel Large.

1. Produkt

Testowany przez nas cowbell z serii Natal NSTC6 Spirit Black Nickel, pochodzący z rodziny Natal Afro-Cuban, to większy (6,5 cala) z oferowanych przez producenta instrumentów tego typu. Jest on wykonany bardzo porządnie, a jego wyglądowi naprawdę niczego nie brakuje. Montaż jest intuicyjny i nie sprawia żadnych problemów.

2. Podstawowa specyfikacja instrumentu:

  • producent: Natal
  • model: NSTC6 Spirit Black Nickel Large
  • materiał: nikiel
  • rozmiar: duży (6,5″)

3. Przebieg testu

Cowbell z serii Natal NSTC6 Spirit Black Nickel, przetestowaliśmy w naszym pomieszczeniu przeznaczonym do nagrań. Instrument nagrywa się dobrze, sygnał jest na tyle mocny, że można go wydobyć w miksie. Charakterystyka brzmienia jest bardzo klasyczna, ani zbyt wysoka, ani przesadnie niska, i przyjemna dla ucha.

Ponadto współzałożyciel naszego portalu, Maciej “Ślepy” Głuchowski, wykorzystał testowany dzwonek na próbie swojego zespołu i sprawdził instrument w warunkach bojowych. Po zamontowaniu i podczas gry jest on stabilny, a trzeba Wam wiedzieć, że Maciej jest perkusistą należącym do tych, którzy się podczas gry nie pieszczą. Prawdziwie latynoska charakterystyka brzmienia spowodowała, że instrument spisał się jak należy. Tak perkusista, jak i pozostali muzycy słyszeli cowbell wszędzie tam, gdzie miał on być słyszalny.

 

4. Podsumowanie

Cowbell NSTC6 Spirit Black Nickel Large to solidny i świetnie brzmiący instrument, który spokojnie można wykorzystać w studio i podczas koncertu. Każdy perkusista właśnie poszukujący tego typu sprzętu powinien być zadowolony. Cena (około 160 złotych) również nie zniechęca, biorąc pod uwagę dobrą jakość produktu.

OCENA: 5/5

Plusy:

  • dobre wykonanie
  • świetny wygląd
  • łatwy montaż
  • dość głośny, przebija się w miksie

Minusy:

  • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora na najważniejszy z testów, czyli ten na słuch widzów portalu beatit.tv. Specjalnie dla Was próbka brzmienia cowbella Natal NSTC6 Spirit Black Nickel Large!

Share