> > > BeatIt testuje: Komplet naciągów jednowarstwowych medium ATTACK DRUMHEADS

Jakiś czas temu otrzymaliśmy sporą przesyłkę od importera i dystrybutora wielu cenionych, a także mniej znanych marek, gdyńskiego sklepu DrumStore. W kilku pokaźnych kartonach czekał na nas najróżniejszy sprzęt perkusyjny, który z wielką radością przetestowaliśmy. Pod naszą lupę trafiły m.in. talerze, gongi i werble.

Attack Drumheads opakowanie

Testujemy komplet naciągów jenowarstwowych ATTACK DRUMHEADS

Komplet naciągów zawiera;

  • Jednowarstwowe przeźroczyste naciągi o wymiarach 10″, 12″ i 16″ (tomy, floortom)
  • Jednowarstwowy naciąg powlekany o wymiarze 14″ (werbel)
  • Jednowarstwowy naciąg przeźroczysty o wymiarze 22″ z ringiem (bęben basowy)

 

Oto nasze wrażenia:

1.Opakowanie i wygląd

Naciągi zapakowane były w karton z pokaźnym logo firmy. Niestety wadą jest fakt, że karton nie zawiera jasnej informacji, co znajduje się w środku. Niewątpliwa zaleta to dodatkowe zabezpieczenie każdej membrany folią. Naciągi prezentują się bardzo dobrze. Brak jakichkolwiek wad wskazujących na złe lub niedbałe wykonanie produktu. Każdy z nich posiada naniesione na powierzchnię błony logo firmy z nazwą produktu.

2. Produkty

  • Jednowarstwowy powlekany naciąg 14″

werblowy Attack Drumheads

Odnieśliśmy wrażenie, że naciąg jest bardzo podobny w swej charakterystyce brzmienia do kultowego produktu firmy Remo, jakim jest Ambassador Coated. Są jednak w tym naciągu wyczuwalne różnice, które działają na korzyść firmy Attack. Brzmienie naciągu jest bardziej skupione, nawet bez tłumienia, oraz posiada niższe alikwoty, co powoduje, że dźwięk jest ciepły i okrągły (testowaliśmy naciąg na metalowym, głębokim na 8 cali werblu). Powlekana powłoka naciągu jest chropowata, co spodoba się użytkownikom szczotek. Niestety czas testu ( kilkanaście minut) nie pozwolił nam stwierdzić, czy powłoka naciągu ma tendencję do nadmiernego wycierania się.

  • jednowarstwowy naciąg przeźroczysty z ringiem 22″

Attack Drumheads bass drum

Również w tym przypadku trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że naciąg jest bardzo podobny w budowie i brzmieniu do renomowanego Powerstroke P3 Clear firmy Remo. Jednak znów zauważamy pewne różnice polegające na tym, iż brzmienie naciągu jest bardziej skupione (bez zbędnego wygłuszania bębna basowego) i niestety wg. naszej opinii naciąg nie posiada lubianego przez nas (i nie tylko) tzw. dołu. Możemy jednak zapewnić, że jego brzmienie zawiera wystarczającą ilość “górki”, która spokojnie umożliwi nam słyszalność bębna basowego nawet w bardzo głośnej muzyce.

  • jednowarstwowe naciągi przeźroczyste 10″, 12″ i 16″

Attack Drumheads tom

Mamy tutaj po raz kolejny porównanie do kultowych już Ambassadorów Clear. Dźwięczne i skupione brzmienie tych naciągów zadowoli niejednego profesjonalistę. Nie bez przyczyny takich własnie naciągów używa m.in Terry Bozzio.

3. Przebieg testu

Naciągi testowane były w wygłuszonym pomieszczeniu akustycznym. Do testów naciągów użyliśmy perkusji firmy Natal Drums. Podczas zakładania membran zauważyliśmy, że obręcze bardzo dobrze przylegają do korpusów. Nie ma mowy o jakichkolwiek luzach, czy zbytnim odstawaniu naciągu od korpusu. Kolejny raz potwierdza się dobre wykonanie produktu.

Attack Drumheads logo

4. Podsumowanie

Komplet naciągów firmy ATTACK DRUMHEADS to bardzo ciekawa alternatywa dla obecnych na rynku produktów renomowanych firm takich jak REMO czy Evans. Cena za cały komplet (ok. 330 zł) jest naprawdę przyzwoita. Pozwala ona uwierzyć w to, że da się produkować dobre jakościowo i brzmieniowo membrany, które śmiało mogą konkurować z “gigantami” w swojej kategorii.

Producent: http://www.attack-drumheads.com/

Dystrybutor: http://drumstore.pl/

Ocena: 4/5

Attack Drumheads tom 2

Plusy:

  • Solidne wykonanie
  • Bardzo dobre brzmienie za rosądną cenę

Minusy:

  • Opakowanie bez informacji o produkcie
  • Brak wystarczającego niskiego pasma w naciągu o rozmiarze 22″
Share