> > > Test BeatIt: Pady perkusyjne Fibo Percussion

Jakiś czas temu dostaliśmy paczuszkę od Fibo Percussion (coraz bardziej rozpoznawanego na polskim rynku producenta cajonów i wszelkiego rodzaju przeszkadzajek), w której znajdowały się dwa niepozorne pady do ćwiczeń. Oczywiście, jak to mamy już w zwyczaju, pobiegliśmy do naszego studia nagrań i rozpoczęliśmy testy.

Test BeatIt: Pady perkusyjne Fibo Percussion

fot: beatit.tv

 

Pady ćwiczebne Fibo Percussion Professional Handmade Practice Pad 10″ oraz 4″.

1. Podstawowa specyfikacja padów:

  • producent: Fibo Percussion
  • materiał: sklejka brzozowa + specjalna guma (7 mm)
  • rozmiary: 10″ i 4″

 

2. Produkty i brzmienie

Fibo Percussion wyprodukował świetne pady treningowe, które zbudowane są ze sklejki brzozowej i dobrej gumy, która podczas grania wydaje ciepły, przyjemny dla ucha dźwięk. Materiał wykorzystany do wyłożenia powierzchni, na której gramy świetnie imituje odbicie pałki od naciągu werbla. Guma jest dosyć miękka i niestety trochę podatna na zabrudzenia. Ta część pada, która nie jest pokryta specjalną ulega wgnieceniom spowodowanym przez uderzenie pałki w przypadku, gdy ćwiczący nieprecyzyjnie trafia.

Jeśli chodzi o pad zakładany na kolano, dającą się zauważyć wadą tego produktu jest pozycja, jaką zajmujemy podczas grania. Konieczność skręcenia całego tułowia oraz wychylenia łokci mocno do tyłu utrudnia lub wręcz uniemożliwia dłuższe ćwiczenie. Jednak są sytuacje, kiedy musimy się rozegrać, a nie ma w okół nas wystarczająco dużo miejsca, żeby ustawić się ze zwykłym padem. W takim przypadku to rozwiązanie ma sens i świetnie się sprawdza. Dzięki wyżłobieniu po spodniej stronie sklejki pad stabilnie trzymał się uda lub kolana. Niestety, jeśli próbujemy pograć dłużej niż kilkanaście minut, to taśma użyta do mocowania pada na udzie/kolanie zaczyna działać trochę jak opaska uciskowa.

 

3. Podsumowanie

Jak wiadomo, pady ćwiczeniowe są ważnym elementem życia każdego perkusisty, ponieważ dzięki nim możemy pracować nad swoim aparatem gry wszędzie tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy. Pady Fibo Percussion są świetnymi narzędziami do pracy nad udoskonalaniem warsztatu gry. Generują małą ilość hałasu, przy czym świetnie odwzorowują odbicie pałki od membrany werbla.

Mimo kilku niedociągnięć śmiało możemy powiedzieć, że są to jedne z lepszych padów perkusyjnych, z jakimi mieliśmy do czynienia.

OCENA: 4,5/5

 

Producent: Fibo Percussion

 

Plusy:

  • Świetny wygląd
  • Bardzo cichy
  • Solidne wykonanie
  • Dobra imitacja odbicia

Minusy:

  • Podatny na zabrudzenia
  • Nadmierna rozciągliwość tasiemki mocującej mały pad