> > > Test stroika perkusyjnego Cherub DT-10

Przetestowaliśmy dla Was stroik perkusyjny Cherub DT-10.

W dobie XXI wieku już nie dziwią nikogo takie rozwiązania jak elektroniczne stroiki do strojenia instrumentów. Od kilku lat niekwestionowanym liderem w produkcji urządzeń do strojenia perkusji jest amerykańska firma Overtone Labs, która z powodzeniem sprzedaje swój flagowy produkt pod nazwą Tune-Bot. Nasi stali odbiorcy znają na pewno nasz test tego urządzenia, przeprowadzony parę lat temu (https://www.beatit.tv/tune-bot-prezentacja-stroika-perkusyjnego/).

Niedawno do naszej redakcji trafił nowy produkt od chińskiego producenta, firmy Cherub, specjalizującej się w produkcji akcesoriów muzycznych, m.in metronomów, padów perkusyjnych i stroików do instrumentów muzycznych.

Opakowienie:

Produkt jest zapakowany w mały i trwały karton. Wraz z produktem otrzymujemy instrukcję obsługi w j.angielskim oraz kabel micro USB do ładowania wbudowanej baterii.

cherub

Produkt:

Bardzo ciekawy i nowoczesny design. Co ciekawe obudowa stroika wykonana jest z metalu, co jest dość rzadko spotykaną cechą produktów z Chin. Bardzo duży i czytelny wyświetlacz oraz brak zbędnych przycisków, to na pewno cechy wyróżniające ten przyrząd. Nalezy również zwrócić uwagę na ciekawy sposób montowania stroika na obręczy.

cherub 1

Stroik posiada dwa przyciski, które uwalniają zaczep, który bardzo łatwo montuje się na obręczy (producent zapewnia, że zaczep pasuje do każdego typu obręczy). Naciśnięcie tych dwóch przycisków powoduje również automatyczne włączenie urządzenia, które natychmiast gotowe jest do pracy.

cherub dt-10

Użytkowanie:

Produkt jest intuicyjny i bardzo prosty w użyciu. De facto posiada 1 przycisk (MARK), który służy do oznaczania wysokości żądanego dżwięku, tak aby dalsze strojenie danego naciągu odbywało się za pomocą świetlnych komend. W momencie uderzenia pałką wyświetlacz pokazuje następujące kolory:

  • pomarańczowy – dżwięk za niski
  • zielony – dżwięk pożądany
  • czerwony – dźwięk za wysoki

Ta funkcja ułatwia przede wszystkim szybsze strojenie i nie zwracanie uwagi na wartości, które nota bene są wyrażone w setkach.

Druga funkcja przycisku, to włączanie urządzenia. Również włączy się ono automatycznie po uruchomieniu zaczepu i zamontowaniu urządzenia na obręczy

Przed przystąpieniem do strojenia powinniśmy zainstalować sobie na przenośnym urządzeniu (smartfon, tablet) bezpłatnej aplikacji pod nazwą DT Tune Buddy, która służy do określenia sposobu strojenia perkusji w kwestii żądanych dźwięków i długości wybrzmienia.

cherub dt-10 cherub dt-10

Pamiętajmy o tym , aby zawsze tłumić membranę którą w danym momencie nie stroimy. Możemy do tego celu użyć ręcznika, który położymy na siodełku a na nim postawimy instrument. Drugą ważną kwestią jest umiejętne założenie membrany i dokręcenie równomierne wszystkich śrub, tak by napięcie w lugach było w miarę jednakowe.

Producent: http://www.cherubtechnology.com/index.php

Dystrybucja w Polsce: http://www.interklang.pl/

Dostarczył do testu: Avant Drum Shop

OCENA (4/5)

Plusy:

  • bardzo dobre wykonanie
  • łatwa obsługa
  • dokładność
  • duży wyświetlacz

Minusy:

  • cena
  • brak pamięci wybranych parametrów

ocena45

 

Zobaczcie naszą prezentacje wideo: