> > > Twórcy filmów Tajemnice mistrzów polskie perkusji opowiadają o kulisach powstania projektu

Przedstawiamy Wam cykl wywiadów online z twórcami i artystami biorącymi udział w projekcie “Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – jak oni to robią?” W tym filmie Panowie Kacper i Piotr Wójciccy i Cyryl Skiba opowiedzą o pomyśle powstania filmów z udziałem perkusistów, opiszą znaczenie tytułu projektu, sposobie wyboru biorących udział w przedsięwzięciu i wielu innych tematach.

Oto fragment wywiadu:

Maciej Głuchowski (MG) – Przed nami dzisiaj w wywiadzie panowie Piotr i Kacper Wójcicki i Cyryl Skiba. Twórcy de facto powiem tak szczerze i otwarcie twórcy całego cyklu filmów “Tajemnice polskich mistrzów perkusji. Przywitajcie się że panowie.

Piotr Wójcicki (PW), Kacper Wójcicki (KW), Cyryl Skiba (CS) – Cześć, witamy internety

(MG) – Pierwsze pytanie kieruję do Piotra, który odpowiada za koordynację całego projektu. Pytanie jest proste i krótkie. Skąd się wziął pomysł na to?

(PW) – To była sytuacja związana z tym Korona wirusem. Kiedy dowiedzieliśmy się, że wielu naszych znajomych, wielu zaprzyjaźnionych z nami artystów nagle zostało bez pracy, uświadomili sobie, że to nie jest taka prosta sprawa, bo nagle ci ludzie którzy grają zarabiają pieniądze na koncertach, nagle zostają odcięci od swego źródła dochodu. No i zobaczyliśmy że na stronie Ministerstwa pojawiła się taka opcja #KULTURAWSIECI.

Czytaliśmy regulamin. Początkowo uznaliśmy, że to jest gruba rzecz, że tam jest strasznie dużo roboty, że tam trzeba będzie mocno pracować. Na konkurs będzie dużo chętnych, ale było w tym konkursie napisane, że mogą również startować firmy, więc napisaliśmy taki wniosek. Kacper strasznie motywował mnie do tego, żeby to wszystko pociągnąć do końca.  Pracy przy tym jest mnóstwo i takiego jakby takiego slalomu pomiędzy tymi wszystkimi przeszkodami, które są w regulaminie…..

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia całości wywiadu poniżej: