> > > Vintage BeatIt Test: Werbel Majestic Brass 14″ x 10″

To już ostatni z tej serii Vintage’owych testów, gdzie jak już wspominaliśmy, jakiś czas temu zamknęliśmy się w poznańskim Perlazza Studio, gdzie pod okiem znanego muzyka, nagradzanego producenta i realizatora, a także (a dla nas przede wszystkim) maniaka bębnów, Przemysława „Perły” Wejmanna, przetestowaliśmy kilka zestawów perkusyjnych i werbli z oferty firmy MW-Vintage, która (jak sama nazwa wskazuje) specjalizuje się w handlu sprzętem vintage i jest prowadzona przez Mateusza Wysockiego, którego niejedna Bębniarka i niejeden Bębniarz zna wieloletniej pracy w poznańskim sklepie Avant Drum Shop. Ściślej mówiąc, testował Max Psuja, ekipa beatit.tv zarejestrowała obraz, a nasz czujny realizator zadbał o odpowiedni dźwięk.

Max Psuja, jako absolutny maniak wintydżu, były pracownik “Avanta” i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Kumka Olik, Holak, Lilly Hates Roses czy Yoachim, nadawał się doskonale do roli laboranta „ostukującego” sprzęt. Uczynił to zresztą z wielką ochotą.

Testujemy werbel Majestic Brass 14″ x 10″

fot: MW-Vintage

1. Produkt

Majestic to istniejący na rynku od 1921 roku, niderlandzki producent instrumentów perkusyjnych przeznaczonych dla orkiestr. W latach 60-80 produkcja obejmowała również zestawy perkusyjne. Dzisiaj  jest to jeden z popularniejszych producentów instrumentów perkusyjnych orkiestrowych i marszowych. Majestic za specjalność obrał sobie produkcje kotłów.

2. Podstawowa specyfikacja produktu

  • producent: Majestic
  • model: Brass
  • rok produkcji: 1978
  • rozmiar: 14″ x 10″
  • korpus: mosiądz o grubości
  • grubość korpusu: 1,2mm
  • obręcze: Die Cast, strojone na 8 śrub
  • okucia: pojedyncze, odlewane
  • maszynka: podwójna typu Super Sensitive
  • sprężynyStalowe 2 x 16 zwojów

3. Przebieg testu i brzmienie

Podczas testu werbla Majestic Brass 14″ x 10″ wykorzystaliśmy zestaw Tama Artstatr II, talerze Impression Cymbals oraz naciągi Aquarian.

Max najpierw zagrał na werblu kilka pojedynczych uderzeń na różnych poziomach dynamiki, następnie wykonał kilka rudymentów, aby zakończyć groovem z użyciem wszystkich elementów zestawu.

Werbel Majestic Brass 14″ x 10″ to idealny instrument, który z pewnością zadowoli każdego maniaka “wintydżu”. Gada wybornie gdy nastroimy go na “szmatę”. Jego brzmienie jest głębokie, pełne i bardzo selektywne. Jak na werbel takiego kalibru, to bardzo dobrze reaguje na wszelkie najdrobniejsze zmiany artykulacyjne. Jest to instrument oferujący zawodowe brzmienie w bardzo przystępnej cenie. Instrument przeznaczony raczej do głośniejszych gatunków muzycznych, i tam na pewno znajdzie swoje zastosowanie. Dla nas jest on trochę za głośny, ale miłośnicy rockowego bębnienia mogą bez obaw wykorzystywać jego wielki potencjał, zarówno w studio jak i na koncertach!

Werbel można kupić w sklepie internetowym firmy MW-Vinage pod tym adresem: http://mw-vintage.pl/majestic-brass-14-x-10/

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby werbel Majestic Brass 14″ x 10″ przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Max Psuja ze studia Perlazza!