> > > Vintage Test BeatIt: werbel Keller Maple Custom Exotic 14″ x 8″

Kolejny vintage’owy test na naszym portalu! Jak zawsze, ogrywane przez nas instrumenty znajdują się w ofercie MW-Vintage i zostały nam udostępnione właśnie przez tę firmę, która (jak sama nazwa wskazuje) specjalizuje się w handlu sprzętem vintage i jest prowadzona przez Mateusza Wysockiego, którego niejedna Bębniarka i niejeden Bębniarz zna wieloletniej pracy w poznańskim sklepie Avant Drum Shop. Do ostukiwania bębnów ponownie zaprosiliśmy Maxa Psuję.

Max Psuja, jako maniak wintydżu, były pracownik “Avanta” i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Kumka Olik, Holak, Lilly Hates Roses czy Yoachim, nadawał się doskonale do roli laboranta „ostukującego” sprzęt. Uczynił to zresztą z wielką ochotą juz po raz drugi.

Testujemy werbel Keller Maple Custom Exotic 14″ x 8″

1. Produkt

Firma Keller istnieje na rynku perkusyjnym już od 70 lat. Zajmuje się ona produkcją wysokiej jakości korpusów perkysujnych, które są budowane przez wykwalifikowanych rzemieślników i inżynierów. Wykonane przy użyciu wysokiej jakości drewna liściastego, które zostały poddane rygorystycznym procesom selekcji i kontroli; Stworzony przy użyciu najnowocześniejszego procesu laminowania. Korpusy są szlifowane i sprawdzane ręcznie.

2. Podstawowa specyfikacja werbla:

  • Rozmiar: 14″ x 8″
  • Korpus: klon północnoamerykański – Keller
  • Warstwy: 4 + 4-warstwowe ringi wzmacniające
  • Obręcze: Die Cast – strojone na 10 śrub
  • Lugi: podwójne typu “tube”
  • Maszynka: Pearl SR-017
  • Sprężyny: German Brass 25 zwojów
  • Kolor: czeczota– fornir egzotyczny + lakier

3. Przebieg testu i brzmienie

Podczas testu werbla Keller Maple Custom Exotic wykorzystaliśmy zestaw perkusyjny Taye Studio Maple Exotic w konfiguracji 22″, 8″, 10″, 12″, 14″, 16″ oraz talerze Impression Cymbals.

Max najpierw zagrał na werblu kilka pojedynczych uderzeń na różnych poziomach dynamiki, następnie wykonał kilka rudymentów, aby zakończyć groovem z użyciem wszystkich elementów zestawu

Werbel zbudowany na korpusie Kellera przez MW-Vintage nie należy do małych, jest głęboki na  8″. Wykończenie z tego werbla bardzo przykuwa oko. Jest to bardzo uniwersalny instrument, świetnie brzmi w niskim i wysokim stroju. Posiada przyjemny, delikatnie “puszkowaty” przydźwięk. Charakterystyką brzmienia bardziej przypomina werbel wykonany z metalu aniżeli z drewna. Sprężyny odzywają się świetnie i jest ich bardzo dużo, zdecydowanie wybijają się na pierwszy plan. Bęben ten jest zadziwiająco  łatwy w strojeniu. Rimshot jest bardzo kulturalny i nie zabija głośnością. Ten instrument posiada bardzo szeroki zakres dynamiczny, nie dławi się przy bardzo mocnych, atomowych uderzeniach zza ucha.

Werbel ten można kupić w sklepie internetowym firmy MW-Vinage pod adresem: http://mw-vintage.pl/mw-vintage-werbel-keller-maple-custom-exotic-14-x-8/

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby werbel Keller Maple Custom Exotic 14″ x 8″ przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Max Psuja!