> > > Werble DW Space Carbon

DW wprowadza na rynek nową gamę werbli z serii Collector’s Series – Space Carbon. Ma ona być “brzmieniową alternatywą nie z tego świata dla werbli drewnianych i metalowych“.

Właściwości włókna węglowego dają temu kompozytowi wręcz legendarny status wśród bębniarzy na całym świecie, i to poruszających się w najrozmaitszych stylach muzycznych. Współczynnik wytrzymałości do masy w połączeniu z bezporową, przypominającą szkło, fakturą powodują, iż korpusy wykonane z tego materiału zapewniają jasność, artykulację, głośność, projekcję i szeroki zakres dynamiczny, a ich właściwości brzmieniowe różnią się od metalowych lub drewnianych.

John Good – główny projektant bębnów i zaklinacz drewna w firmie DW – komentuje to następująco: “Te werble dają efekt brzmieniowy zupełnie odmienny od któregokolwiek z rodzajów drewna lub metalu, jakie kiedykolwiek wypróbowałem,a przecież użyliśmy nawet betonu! Przez lata pojawiło się mnóstwo najróżniejszych materiałów, zarówno organicznych, jak i syntetycznych, ale ten posiada własny charakter. Wielkie podziękowania dla naszego przyjaciela Jima Keltnera za zasugerowanie takiego kierunku. To on jest tu Wielkim Eksperymentatorem!

Do produkcji werbli DW Space Carbon wykorzystano pozyskane z branży prywatnych lotów kosmicznych włókno węglowe. Instrumenty są dostępne w wymiarach 14″ x 6,5, 14” x 5,5, a także 14″ x 3,14″ (nowy werbel Piπ, o którym pisaliśmy TUTAJ). Ręczny montaż odbywa się w Kalifornii, a gama wykończeń hardware’u jest taka sama, jak w przypadku innych modeli, tzn. chrom, chrom satynowy, nikiel, czarny nickel oraz złoto. Pozostałe elementy wyposażenia obejmują maszynkę MAG or Mini MAG™, trójpozycyjny Butt Plate™, obręcze True-Hoops™, system strojenia True-Pitch 50™, sprężyny True-Tone™ oraz naciągi DW by Remo.

Producent w swoich materiałach prasowych pisze o tych werblach tak: “Werble Space Carbon są nie z tego świata. To bardzo wszechstronne instrumenty dające iście niebiańskie brzmienie“. Mamy nadzieję się przekonać na własne oczy i uszy!