> > > Charlie Benante weźmie udział w powrocie zespołu Pantera

W ciągu ostatnich godzin świat rocka i metalu zelektryzowała wiadomość, podana przez magazyn Billboard, o tym, że Charlie Benante przyłączy się do basisty Rexa Browna oraz wokalisty Phila Anselmo i zasiądzie za bębnami podczas przyszłorocznych koncertów pod szyldem Pantera. Na gitarze zagra Zakk Wylde, który zastąpi zmarłego tragicznie Dimebaga Darrella. Benante oczywiście zastąpi Vinniego Paula, który zmarł w 2018 r. Zespół w tym składzie ma wystąpić w przyszłym roku na letnich festiwalach w USA i Europie, a także zagrać serię własnych koncertów.

Foto: tama.com

Charlie Benante (podobnie jak cały zespół Anthrax, z którym nagrywa i występuje od 1983 r.) był w bliskiej przyjaźni z członkami grupy Pantera od lat 80. Wywiadzie udzielonym dla audycji Eddiego Trunka w stacji radiowej SiriusXM, Benante powiedział między innymi:

Graliśmy (z zespołem Anthrax – przyp. BeatIt) pierwszy raz w Teksasie. Oni tam byli. Graliśmy w jakimś klubie i zdaje się, że Pantera nas supportowała. Znamy tych gości od 1985 r., a bracia Darrell and Vinnie byli tacy, że jak się ich spotkało, to już się miało kumpli w Teksasie. Z nimi od razu nawiązywało się więź. No i zostaliśmy przyjaciółmi przez te wszystkie lata. To dzięki Vinniemu te płyty Pantery brzmiały tak, jak brzmiały. To on kręcił gałkami, equalizował i kombinował, żeby jego bęben basowy nie gryzł się częstotliwościami z gitarą Dimebaga.”

Przeczytaj także:

Nowe triggery ddrum Vinnie Paul

Vinnie Paul we wspomnieniach zespołu Pantera

Reakcja świata muzyki na śmierć Vinniego Paula

https://www.beatit.tv/wp-admin/post.php?post=24515&action=edit