> > > Gary Wallis prezentuje swój zestaw perkusyjny

Podczas imprezy Musicpark, którą dość szczegółowo zrelacjonowaliśmy w kilku postach (jeden z nich TUTAJ), a której pierwsza edycja odbyła się w dniach 1 – 3 listopada 2019 r. w Lipsku, marki takie jak Yamaha, Sonor, Pearl, Meinl, Zildjian, Sabian, Istanbul Agop, czy Schlagwerk nie tylko zdecydowały się zainwestować swój czas i pieniądze w obecność na tej debiutującej imprezie, ale także ściągnęły na nią swoich artystów, którzy dali świetne występy. Znaleźli się wśród nich między innymi: Jost Nickel, Karl Brazil, Michael Schack, Max Gösswein i Simon Gattringer (a więc duet Dreschheads), Dirk Brand, Cherisse Osei (Brian Ferry, Simple Minds), ale także Gary Wallis.

Artysta ten ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak: Tom Jones, Mike & The Mechanics, 10CC, Il Divo, Dusty Springfield, Bonnie Tyler, Jean Michel Jarre czy niemiecki Schiller. Nam zaprezentował zestaw perkusyjny stworzony z myślą o zeszłorocznej trasie koncertowej z tym ostatnim wykonawcą.

Cześć! Dzień dobry. Tutaj Gary Wallis. Jesteśmy na targach Musicpark w części perkusyjnej. Tu widzicie kabinę krwi, potu i łez. Chcę Wam pokazać mój zestaw, którego używam z Schillerem – wielki, lśniący, fioletowy potwór. Został wykonany na trasę ze Schillerem w 2019 r. To bardzo indywidualny zestaw. Pierwszy, jaki DW wykonało z koncertowymi tomami. Chyba w ogóle pierwszy taki, który opuścił fabrykę. Świetnie zniósł trudy trasy i brzmi fantastycznie – bardzo vintage’owo. Towarzyszą mu cztery octobany i dwa piękne gong drumy. Wszystkie bębny mają pojedyncze naciągi. Jest też 13-calowy werbel piccolo i nowy werbel 14” chrome-over-brass. Do tego centralka 22” x 18” I „udawana” 18” x 18” z triggerem. Ten zestaw brzmi bardzo płasko i plemiennie. Gram na nim przestrzenne figury – mniej chodzi o brzmienie zestawu perkusyjnego, a bardziej instrumentów perkusyjnych. Jest też 12 padów GEWA G9. Właśnie testujemy ten system i spisuje się świetnie.

Przejdźmy do mojej ślicznej kolekcji talerzy Zildjian, których zawsze używam. Dwie chinki 22” Oriental. Crash EFX 17” I 14”, crash K Dark 17”, crash A 18” oraz hi hat K Dark 15”. Jeszcze dwa splashe z serii A: 6” i 8”. To właściwie wszystko. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Wpadajcie tu do nas, do kabiny!