> > > Łukasz “Icanraz” Sarnacki wywiad dla BeatIt, cz. 1

Wywiad w klubie Alibi

Łukasz “Icanraz” Sarnacki to perkusista z pokaźnym już stażem na scenie muzyki ekstremalnej i metalowej. Jego muzyczne C.V. obejmuje współpracę z kapelami Abused Majesty, Asgaard, Christ Agony, Naumachia, Hermh, Markiz de Sade, Via Mistica czy Zorormr, a obecnie bębni on w zespołach Devilish Impressions, Pigface Beauty i Corruption. Grać na perkusji zaczął w wieku 9 lat w 1993 r., co znaczy, że swoje 10000 godzin zdążył już przez ten czas “odbębnić”. Efekty widzieliśmy sami podczas kliniki perkusyjnej, którą poprowadził w ramach tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu DRUM FEST w Opolu. Ma na koncie kilkanaście płyt studyjnych i dziesiątki koncertów w całej Europie od Portugalii, aż po Ural. Swoim sporym doświadczeniem i wiedzą Łukasz dzieli się w prowadzonej przez siebie szkole rockalizacja.pl z siedzibą w Białymstoku i filią w Sokółce. Należy także nadmienić, iż cała ta ciężka praca przynosi efekty i została zauważona przez poważnych producentów sprzętu, dzięki czemu nasz dzisiejszy bohater jest oficjalnym endorserem takich marek jak: Istanbul Agop, Mapex oraz Agner.

lukasz-icanraz-sarnacki

Łukasz “Icanraz” Sarnacki, wywiad dla BeatIt, odc. 1

Nie skorzystać z okazji porozmawiania z tak wytrwałym, pracowitym i doświadczonym muzykiem byłoby grzechem przeciw perkusji, a takich BeatIt popełniać nie może. Z tego powodu uruchomiliśmy naszą młodą, wrocławską ekipę, aby 3 listopada 2016 r. wybrała się do klubu Alibi, gdzie Łukasz “Icanraz” Sarnacki wystąpił z zespołem Corruption, i przeprowadziła z nim wywiad. Koniecznie na tle wielkiego, oldskulowego kaloryfera żebrowego. Bez tego nie można rozmawiać o bębnach w metalu ekstremalnym. Chyba sobie taki sprawimy i będziemy go zawsze zabierać na wywiady perkusistami z tego kręgu…

W pierwszej części wywiadu nasz gość opowiada o tym w jakich okolicznościach zainteresował się bębnami i od kogo pobierał pierwsze nauki. Rozmawiamy także o jego najwcześniejszych fascynacjach muzycznych i perkusyjnych, dzisiejszych inspiracjach, pierwszym koncercie, na którym był, pierwszym własnym zestawie perkusyjnym, pierwszym kawałku zagranym przez siebie na tych bębnach, a także o jego podejściu do tak zwanych z ze starosłowiańska drum coverów.

Bębniarki i Bębniarze! Oto Łukasz “Icanraz” Sarnacki w pierwszym odcinku wywiadu, specjalnie dla BeatIt, a więc i specjalnie dla Was!