> > > Mariusz Mocarski zaprezentuje bębny GEWA w Zagrzebiu

Pięć lat temu opublikowaliśmy prezentację wideo perkusyjnej stacji roboczej GEWA G9 (TUTAJ), którą sfilmowaliśmy podczas frankfurckich targów Musikmesse, gdzie produkt miał swoją premierę. Dwa lata później firma GEWA rozpoczęła wysyłkę i ten długo oczekiwany moduł perkusyjny zaczął się pojawiać w ofertach sklepów. Od tamtej pory na rynek trafił nie tylko model flagowy, ale także wersje bardzie budżetowe.

W przyszłym tygodniu będzie miało miejsce wydarzenie związane z tym produktem. Wprawdzie nie w Polsce, ale jeśli jacyś maniacy bębnów śledzący nasz kanał mieszkają lub przebywają w Chorwacji, to będzie to coś dla nich. Polski artysta GEWA (znany również z naszych materiałów), Mariusz Mocarski, poprowadzi prezentację elektronicznego zestawu perkusyjnego GEWA G3 Studio. Mariusz będzie również dostępny na indywidualne szkolenia z zakresu obsługi Gewa Digital Drums.

  • Czas: 8 marca 2023 r., godz. 14:00 – 17:00
  • Miejsce: Music Centar, Zagrzeb, Chorwacja

Mariusz Mocarski jest absolwentem AM im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku) na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej, a także PSJ przy PSM II st.im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych przez prestiżowe szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. Mariusz na rodzimej scenie muzycznej znany jest jako perkusista sesyjny, koncertujący i nagrywający m.in. z Patrycją Markowską, Krzysztofem Kiljańskim, Agnieszką Chylińską, Robertem Janowskim, Reni Jusis, Justyną Steczkowską, Katarzyną Cerekwicką, Zakopower, Bisquit, Chemią, Marysią Sadowską, Grzegorzem Markowskim czy Zbigniewem Wodeckim.

Mariusz odnajduje się również jako wykonawca w klasyce – m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, European Festiwal Orchester w Gstaad (Szwajcaria), Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej oraz jazzie – m. in. Big-Band Jazz Radia p/k Zb. Namysłowskiego, Trio K. Sadowskiego, Tamara Reaven. Ponadto jest aktywnym pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie oraz z tytułem nauczyciela dyplomowanego. Od 2010 jest członkiem Towarzystwa Sztuki Perkusyjnej, które pełni funkcję polskiego oddziału Percussion Arts Society – największej na świecie organizacji perkusyjnej. Od kilku lat współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny CROSSDRUMMING w Warszawie, będąc osobą odpowiedzialną za artystów specjalizujących się w grze na zestawie perkusyjnym.

Eric Moore artystą GEWA G9

Eric Moore wywiad dla BeatIt