> > > Musikmesse 2018: perkusje elektroniczne Yamaha

Tegoroczne targi Musikmesse to temat na osobny wpis, co zresztą będzie miało miejsce i na beatit.tv podzielimy się naszymi wrażeniami z tej imprezy. Dość wspomnieć, że wystawców (przynajmniej tych z branży perkusyjnej) jest coraz mniej, a ci, którzy są, wystawiają się bardzo skromniutko. Wyjątkiem jest firma Yamaha, która zresztą od lat prezentuje się najokazalej, czy to na NAMM, czy to we Frankfurcie. Naturalnie nie mogło nas tam zabraknąć. Oto nasza relacja z wystawy perkusji elektronicznych na stoisku Yamahy. Naszym przewodnikiem jest Ralf Mersch – Specjalista ds. Produktu w Yamaha Music Europe GmbH.

“Cześć! Tu Ralf Mersch, prosto z targów Musikmesse we Frankfurcie. Mamy tu wielki zestaw wszystkich naszych padów i modułów. Można sobie na nich wszystkich zagrać, wypróbować wszystkie moduły i posłuchać wszystkich próbek. Oto nasze pady silikonowe. To świetny materiał, odbicie jest doskonałe i są one bardzo ciche – nic nie słychać. Wszystkie nasze wspaniałe próbki brzmień są dostępne w modułach: 900, 502 i w multipadzie (od redakcji: Yamaha DTX900, DTX502 oraz DTX Multi Pad). Macie tu do dyspozycji ponad 4000 presetów.

Mamy tu na Musikmesse coś specjalnego. Jest to moduł Yamaha EAD10. Przejdźmy do naszego stanowiska z możliwością streamingu. Widzicie tu najnowszy nasz system o nazwie EAD. Został wykonany z myślą o bębnach akustycznych. Ten sensor zakłada się na obręcz centralki. Widzicie to w kabinie. Wewnątrz znajduje się mikrofon stereo i trigger, a więc cały zestaw jest omikrofonowany, a jednocześnie można korzystać z brzmień elektronicznych. Można też dodać triggery. Mamy tu nowy trigger na werblu. Daje to możliwość łączenia brzmień akustycznych z elektronicznymi. To niesamowite urządzenie! Jest tu mnóstwo efektów, można nawet połączyć je z cajonem. Mamy akurat cajon na scenie. Jeśli oglądaliście nasze streamy, to widzieliście, że można użyć cajona razem z modułem EAD. Z tyłu cajona widzimy mikrofon EAD. Można uzyskać wspaniałe efekty na cajonie, np. reverb, ale także brzmienia elektroniczne. Brzmi to świetnie.

Kolejną nowością jest ten zestaw hybrydowy. Mamy tu nasz nowy pakiet: Hybryd Stage Custom Box. Na tomach mamy pady siateczkowe i nowe triggery DT50S. To triggery dwustrefowe dla obręczy i naciągu. Mamy je na tomach. Na centralce widzimy trigger DT50K. Te triggery świetnie wyglądają i są masywne. Oto moduł 502 i pady talerzy. Dzięki temu wszystkiemu można zamienić swój zestaw perkusyjny w cichy instrument. Można ćwiczyć w domu o dowolnej porze, bo bębny są naprawdę ciche. Słuchawki dostarczają z modułu świetne presety: hiphopowe, rockowe, jazzowe. To wspaniały produkt! Można nabyć ten komplet osobno lub razem z zestawem Stage Custom, w dobrej cenie. A więc komplet z bębnami lub boks osobno. Oto nasze nowości na Musikmesse 2018!”

https://muzyczny.pl/119578g_Instrumenty-perkusyjne-Perkusje-elektroniczne.html

Share