> > > NAMM 2017: Moduł Roland TD-50

Strefa firmy Roland podczas targów NAMM 2017 – moduł TD-50

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Po prostu. Tego stwierdzenia nawet nie trzeba specjalnie uzasadniać, to trzeba po prostu zobaczyć. Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy wielcy światowego przemysłu perkusyjnego (w tym naturalnie ROLAND), wszyscy, którzy się w nim liczą, a także ci, którzy ciężko pracują na to, aby taki status osiągnąć. Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, a wśród endorserów marki Roland – wielki Billy Cobham i świetny Michael Schack.

Naszym skromnym zdaniem stanowisko przygotowane przez firmę ROLAND na targach NAMM 2017 było być może nawet najciekawsze i najlepiej wyposażone spośród całej perkusyjnej konkurencji. Na scenie występy dawali m.in. legendarny Billy Cobham ze swoim trio oraz Michael Schack sadzący tłuste groove’y pod elektroniczne wywijasy Szweda Davida Åhlunda.

Pat Kennedy prezentuje moduł Roland TM-50 dla beatit.tv

Patrick Kennedy

W przerwach między tymi występami, w podstrefie przeznaczonej dla celów przybliżenia publiczności najwyższego modelu perkusji elektronicznej Roland TD-50KV można było spotkać Patricka Kennedy. Ten muzyk, edukator i zwycięzca amerykańskiego konkursu Roland V-Drums w roku 2012 prezentował tam możliwości jednego z najmłodszych dzieci Rolanda, a zarazem okrętu flagowego V-Drums – modułu Roland TD-50 , który jest sercem wspomnianego zestawu TD-50KV. Posiada on całą gamę nowych brzmień, nie ma mowy o wykorzystywaniu starszych rozwiązań, można do niego załadować stworzone przez siebie próbki i tworzyć własne zestawy, a komunikacja z padami bębnów i talerzy odbywa się za pomocą USB, co pozwala przesyłać większe ilości danych w krótszym czasie. Uwierzcie nam, że to zaledwie czubek góry lodowej…

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami modułu perkusyjnego Roland TD-50. Przed Wami Partick Kennedy ze strefy firmy Roland na targach NAMM 2017!