> > > NAMM 2017: wywiad z Ianem Matthewsem – perkusistą zespołu Kasabian

BeatIt na stoisku marki British Drum Co

Targi muzyczne NAMM to najpotężniejsza impreza tego typu na świecie. Krótko i na temat. Uzasadniając stwierdzenie, które w zasadzie nie wymaga uzasadnienia możemy powiedzieć, iż zjeżdżają tam tysiące wytwórców wszystkich możliwych rodzajów instrumentów (a więc także i perkusji), nagłośnienia, oprogramowania czy dostawców usług związanych z branżą muzyczną. Do tego dziesiątki tysięcy zwiedzających trzypiętrowe centrum konferencyjne w kalifornijskim Anaheim, przy czym wszyscy również są zatrudnieni praktycznie w każdej gałęzi przemysłu muzycznego. Tak też było i w tym roku. To trzeba po prostu zobaczyć i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze!

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co jest raczej zrozumiałe) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy najwięksi światowego rynku perkusyjnego (Zildjian, Sabian, Paiste, Meinl, DW, Gretsch, Tama, Yamaha, Pearl itd.), wszyscy, którzy się dla niego zasłużyli i którzy się na nim liczą (Mapex, Istanbul Agop, Istanbul Mehmet), a także ci, którzy ostro pracują nad tym, aby taki status osiągnąć (np. kanadyjski producent pałek i akcesoriów Headhunters czy opisywani już przez nas Brytyjczycy z British Drum Co). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Russ Miller, Daru Jones, Gregg Bissonette, Mikkey Dee, Rick Latham, Vinny Appice czy Gergo Borlai. A to zaledwie czubek góry lodowej…

Perkusista Kasabian na stoisku British Drum Co NAMM 2017

Ian Matthews – perkusista zespołu Casabian – w wywiadzie przeprowadzonym podczas targów muzycznych NAMM 2017

O firmie British Drum Co pisaliśmy już wczesniej (patrz: TUTAJ) i zamieściliśmy wywiad z jej założycielem Keithem Keough (patrz: TUTAJ). Jednym z perkusistów, którzy pojawili się na tegorocznych targach NAMM był Ian Matthews, występujący na co dzień w cieszącej się sporą popularnością na całym świecie angielskiej grupie Kasabian. Jego zainteresowanie obecnością w Anaheim było tym większe, że jest od nie tylko endorserem i twarzą marki British Drum Co, ale także wspólnikiem firmy. W wywiadzie udzielonym nam na stanowisku swojej firmy Ian opowiada swojej przygodzie z British Drum Co, opuszczeniu DW, zestawach perkusyjnych, których nasz rozmówca używa występując i nagrywając z zespołem Kasabian i poza nim. Rozmawiamy także o kolekcji werbli będących w jego posiadaniu i ofercie werbli British Drum Co.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Ian Matthews z zespołu Kasabian, prosto z targów muzycznych NAMM 2017!