> > > Nicko McBrain i jego nowy zestaw British Drum Co.

British Drum Co to firma z zaledwie kilkuletnią tradycją, ale prężnie rozwijająca się i wytwarzająca wspaniale brzmiące oraz pięknie wyglądające zestawy perkusyjne i werble. Stworzyli już całkiem sporą rodzinę artystów, w listopadzie 2019 r. sensacyjna wiadomością był fakt, że sam Nicko McBrain zdecydował się przejść do ich stajni.

Nicko McBrain w 2019 r.

Trzy dni temu Nicko, opublikował film, w którym prezentuje swój nowy zestaw British Drum Co zabrany na pokowidową część trasy koncertowej Iron Maiden pod hasłem Legacy of the Beast. Prezentację zarejestrowano w Zagrzebie, przy okazji koncertu otwierającego objazd Europy.

To jest mój mój nowy zestaw perkusyjny BDC Legend. (…) British Drum Company to jedna z najlepszych firm, z jakimi kiedykolwiek współpracowałem. Gość, który robi te bębny wyszedł z rodziny Premiera. Jest to mistrz rzemieślniczy Keith Keough. Rozmiary wiszących tomów to: 6″x8″, 8″x8″, 10″x10″, 12″x12″, 13″x13″, 14″x14″, 15″x15″, 16″x16″. Wymiary floor toma to 18″x16″, a bębna basowego 24″x 18″.

Skoro to czas “Senjitsu”, (…) zdecydowałem się wykorzystać grafikę z wewnętrznej koperty albumu, ale też chciałem mieć inne wizerunki. Lubię, że tak powiem, przedstawiać różnych Eddiech. (…) Na tomie 6-calowym mam chrześcijański krzyż z Buddą. W Japonii w czasach feudalnych chrześcijaństwo było zakazane, więc kładli Buddę na krzyżu, żeby obejść zakaz. Na tom 8-calowy dałem logo Jaguara, bo to moja ulubiona marka samochodowa. Na tomie 10-calowym jest Eddie z okładki płyty “Iron Maiden”. Eddiego z “Killers” mam na tomie 12-calowym. Eddie z “Troopera” jest na tomie 13-calowym. Na tomie 14-calowym jest nowy Eddie z wnętrza okładki “Senjitsu”. Tutaj, na tomie 15-calowym mam Eddiego z “Number of the Beast”, a na 16-calowym z “A Matter of Life and Death”. Na centralce są dwie grafiki Eddiego. Jedna to Eddie “Trooper” z trasy (…). Ma inny mundur i wygląda inaczej niż ten Trooper, który jest na tomie 13″. Druga grafiką jest Eddie z “Senjitsu”, którego nie ma na okładce płyty (…). Werbel to BDC Talisman. To instrument z moją sygnaturą, który Keith zbudował dla mnie. Korpus to 1,5mm brytyjskiej stali. (…) Bezszwowy korpus 14″x6,5″.

Te bębny są wykonane brzozy, ponieważ to seria Legend. Korpusy tom tomów mają 9 warstw plus pojedyncza wewnętrzna warstwa dębu Fishtail Oak. W sumie 10 warstw – 9 brzozy i 1 dębu. Korpus bębna basowego ma 14 warstw. Musiał być trochę mocniejszy, bo podtrzymuje spory ciężar.

Kolejną unikalną rzeczą w tym zestawie jest Eco Strip, czyli pas przykrywający miejsce łączenia okleiny. Na centrali też jest, tam pod spodem. (…)

Kolor hardware’u nazywają “Smoked Chrome” albo “Brushed Nickel”. (…) To nie jest czarny chrom, tylko taki przydymiony. Wszystkie statywy takie są.”

Talerze, których Nicko McBrain używa podczas aktualnej trasy koncertowej to:

 • 15″ Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash
 • 19″ Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash
 • 16″ Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash
 • 20″ Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash
 • 18″ Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash
 • 13″ Formula 602 Classic Heavy Bell
 • 22″ Paiste Signature Reflector Powerslave Bell Ride
 • 17″ Paiste Rude Crash
 • 20″ Paiste Signature Fast Medium Crash
 • 22″ Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash
 • 22″ Paiste Heavy China
 • Paiste Signature Reflector Heavy Full Hi-Hat
 • 50″ Paiste Gong

Zobacz także:

Perkusista Iron Maiden – Nicko McBrain dołącza do rodziny British Drum Co.!

British Drum Co. – Nowe bębny z serii Axial

NAMM 2017: stanowisko firmy British Drum Co

Stoisko British Drum Co podczas London Drum Show 2016

British Drum Company – bębny z Wlk. Brytanii