> > > Perkusista Taylor Hawkins nie żyje

Dzisiaj nad ranem (26/03/2022) oficjalne konta społecznościowe Foo Fighters poinformowały o nagłej śmierci perkusisty zespołu Taylora Hawkinsa. Tayor miał 50 lat.

Twórca: Kevin Winter
Copyright: 2021 iHeartMedia

Perkusista Foo Fighters zmarł nagle i niespodziewanie, o czym poinformowała jego rodzina i przyjaciele zespołu. Radiowozy, karetki i fani zebrali się przed hotelem w północnej Bogocie, gdzie przebywał Hawkins, czekając na koncert.

„Rodzina Foo Fighters jest zdruzgotana tragiczną i przedwczesną utratą naszego ukochanego Taylora Hawkinsa” – czytamy w wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych.

„Jego muzyczny duch i zaraźliwy śmiech będą żyć z nami wszystkimi na zawsze”.

W chwili śmierci Hawkinsa Foo Fighters byli w trasie po Ameryce Południowej i mieli wystąpić na Festival Estéreo Picnic w Bogocie w Kolumbii. Nie podano przyczyny śmierci artysty.

Gdy rozeszła się wiadomość o śmierci Hawkinsa, wielu muzyków i celebrytów dokonało wpisów w  mediach społecznościowych, aby uhonorować zmarłego perkusistę.

– Niech cię Bóg błogosławi Taylor Hawkins. Kochałem twojego ducha i niepowstrzymaną rockową moc”

– napisał Tom Morello z Rage Against the Machine, dzieląc się swoim zdjęciem i Hawkinsem wraz z Perrym Farrellem z Jane’s Addiction. “Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu.”

– Miley Cyrus, znana fanka Foo Fighters, udostępniła zdjęcie siebie i Hawkinsa w swoich relacjach na Instagramie, pisząc: „Tak będę cię zawsze pamiętać” i dodała, że ​​jej nadchodzący koncert będzie poświęcony jemu.

– Slash napisał, że śmierć Hawkinsa sprawiła, że ​​był „zdruzgotany”, mówiąc: „Nie mam słów, by wyrazić wszystkie uczucia, jakie mam po jego odejściu”.

– Były perkusista Dream Theater Mike Portnoy, Ozzy Osbourne, producent Steve Albini i muzyk Finneas podzielili się hołdem dla zmarłego perkusisty.

Taylor Hawkins, urodzony w Fort Worth w Teksasie, we wczesnym dzieciństwie przeniósł się z rodziną do Laguna Beach w Kalifornii.

Po raz pierwszy zyskał rozgłos jako perkusista koncertowy Alanis Morissette w erze Jagged Little Pill.

„W momencie, gdy usłyszałem ‘You Oughta Know’, pomyślałem: ‘Jestem w tym zespole!’” Hawkins powiedział Rolling Stone w listopadzie ubiegłego roku. „Po prostu wiedziałem”. Hawkins pojawił się także w teledyskach do przebojowych singli piosenkarki „You Oughta Know” i „You Learn”.

Po konfliktach między liderem a perkusistą Foo fighters  (doprowadziły do ​​odejścia oryginalnego perkusisty Foo Fighters, Williama Goldsmitha, podczas sesji nagraniowych do przełomowego albumu grupy, The Color and the Shape) zmusiły Dave’a Grohla do przejęcia obowiązków perkusyjnych na płycie — Hawkins oficjalnie dołączył do zespołu w Grohl’a. wiosną 1997 r.

Grohl określił później perkusistę jako swojego „najlepszego przyjaciela i partnera w zbrodni” w swojej autobiografii z 2021 r., The Storyteller: Tales of Life and Music. „Podczas jego pracy jako perkusista Alanis Morissette, na długo zanim został Foo Fighter, wpadaliśmy na siebie za kulisami na festiwalach na całym świecie, a nasza chemia była tak oczywista, że ​​nawet sama Alanis zapytała go kiedyś: co zrobić, gdy Dave poprosi cię, żebyś został jego perkusistą?” – napisał Grohl. „Po części Beavis i Butthead, po części głupi i głupszy, byliśmy nadaktywną plamą świateł Parlamentu i powietrznych bębnów , gdziekolwiek poszliśmy”.

W trakcie swojej kariery w Foo Fighters Hawkins od czasu do czasu zajmował się wokalnymi obowiązkami, śpiewając na singlu grupy z 2005 roku „Cold Day in the Sun” i „Sunday Rain” z płyty Concrete and Gold z 2017 roku. Hawkins często śpiewał również covery, zarówno dla  tzw. “odrzutów” z płyt Foo Fighters, jak i podczas występów na żywo – w tym wspaniałe wykonanie „Somebody to Love” Queen podczas koncertu w styczniu 2021 w Los Angeles.

Więcej na temat perkusisty:

Taylor Hawkins o swoich odczuciach kiedy po raz pierwszy usłyszał “Smells Like Teen Spirit”

Taylor Hawkins oskarża byłego perkusistę Foo Fighters o kłamstwo

Taylor Hawkins: gdzieś na świecie jest nowy Kurt Cobain

Źródło: https://www.rollingstone.com/music/music-news/foo-fighters-drummer-taylor-hawkins-obituary-1327112/