> > > Podstawka na akcesoria perkusyjne i nie tylko – Tama Accessory Tray

W styczniu 2023 roku firma Tama zaprezentowała bardzo ciekawy przyrząd, który naszym zdaniem w końcu może uporać się z wiecznie żywym problemem u perkusistów typu “Gdzie jest mój kluczyk do bębnów?”. Ilu z nas ma problemy z ginącymi kluczykami, zabrudzonymi żelkami, czy podeptanymi słuchawkami. Oto test podstawki na akcesoria perkusyjne Tama Accessory Tray TAT10.

1. Przebieg testu

Podstawkę przetestowaliśmy w naszym studio nagraniowym podczas testowania werbli Tama oraz talerzy Meinl Pure Alloy.

2. Podstawowa specyfikacja testowanej podstawki na akcesoria perkusyjne TAT10

• Rozmiar tacy (wymiar wewnętrzny): 235 mm (9-1/4″) x 254 mm (10″)
• Uchwyt na napoje: do średnicy 90mm (3-1/2″)
• Zawiera MC61 FastClamp do łączenia stojaków ze statywami o średnicy od 15,9 mm do 28,6 mm.
• Zawiera 2 haczyki w kształcie litery S do wieszania toreb
• Obręcze mieszczą pałeczki perkusyjne o średnicy do 16 mm (0,63″)
• Zamontowana nakrętka 5/8″ do prostego stojaka mikrofonowego na spodzie tacy
• Nośność: 2,5 kg

3. Produkt i funkcjonalność

Prostota wykonania bije w tym produkcie na odległość i nie jest to bynajmniej wada. Pewnie właściciele drukarek 3D będą kopiować ten produkt na potęgę. Mamy tutaj do czynienia z kwadratowym plastikiem wyściełanym materiałem antypoślizgowym. Nic więcej nie potrzeba przecież do organizacji naszych przyborów perkusyjnych. Możemy trzymać pod ręką kluczyk do bębnów, żelki, tłumiki, telefon, słuchawki i napój, oczywiście bezalkoholowy. Ramki podstawki mają wyprofilowane ranty z myślą o trzymaniu w nich pałeczek – każda strona po 4 pary. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Można również położyć na tej podstawce mały mikser, pamiętając o tym, że nośność nie może przekraczać 2,5 kg. Producent zapotrzył podstawkę w tradycyjny clamp marki Tama MC61, który pozwala zamontować urządzenie bezpośrednio do hi-hatu lub innego statywu. Konstruktor również zadbał o gniazdo gwintu, który znajduje się pod spodem podstawki i umożliwia nakręcenie jej na każdy statyw mikrofonowy o średnicy 5/8″. Cena nie odstrasza biorąc pod uwagę, ze ponad 1/3 jej to koszt zawodowego clampa. Produkt zasługuje na najwyższą naszą ocenę!

Oto punktacja:

Wygląd: 10

 

Brzmienie: nieoceniane

 

Innowacyjność:10

 

Cena: 10

 

Jakość wykonania: 10

 

RAZEM: 50

 

Minusy – brak

 

Pomiędzy – brak

 

Plusy – Lekki, prosty w wykonaniu, dwie możliwości mocowanie (clamp i gwint), wystarczająca ilość  miejsca na większość akcesoriów perkusyjnych i kilku kpl. pałeczek

 

Ocena całościowa: 5 TOP

Już teraz zapraszamy do obejrzenia wideo testu, w którym zobaczycie podstawkę do akcesoriów perkusyjnych Accessory Tray Tama TAT10.