> > > Przedstawiamy wielofunkcyjny pad BopPad

Czasem podczas przeglądania serwisów perkusyjnych można natknąć się na ciekawe produkty, o których istnieniu nie miało się pojęcia. Jednym z nich jest inteligentny pad perkusyjny BopPad. Od jakiegoś czasu jest obecny na rynku, aczkolwiek my w ogóle o nim nie wiedzieliśmy. Chcąc naprawić to niedopatrzenie przedstawimy Wam najciekawsze funkcje tego urządzenia.

Wszystko zaczęło się od kolaboracji dwóch firm – BeBop Sensorsktóra produkuje “inteligentne” tworzywa sztuczne oraz Keith McMillen Instruments. BopPad nazwany został największym na świecie padem perkusyjnym wyposażonym w inteligentną membranę. Przydaje się zarówno perkusistom, perkusjonistom jak i producentom muzycznym. BopPad interpretuje każdy rodzaj uderzenia z wielką czułością i zapewnia reakcję właściwą pod względem głośności, ciągłości czy mocy przy prędkości reakcji wynoszącej 2.4 milisekundy. Powierzchnia pada podzielona jest na 4 programowalne strefy, które działają niezależnie od siebie. W strefach tych możemy umieszczać dźwięki MIDI, a potem łączyć je w całość podczas gry na owym padzie.

Bardzo wysoka czułość urządzenia daje mu przewagę nad niektórymi padami perkusyjnymi. BopPad sprawdzi się zarówno podczas grania pałkami, miotełkami, dłońmi czy palcami. Możemy wtedy tworzyć kombinacje instrumentów perkusyjnych, perkusjonaliów i tylko nasza wyobraźnia będzie limitowała nasze poczynania!

Prezes firmy Keith McMillen Instruments, Evan Adams podsumowuje genialne właściwości urządzenia w jednej z wypowiedzi:

Firma KMI jest znana z bardzo ekspresyjnych kontrolerów do syntezatorów. Dużo artystów narzeka na nienaturalne, mechaniczne brzmienia perkusji w muzyce elektronicznej. Problem tkwi w interakcji na linii człowiek – komputer. Jeśli kontroler syntezatora jedynie włącza i wyłącza dźwięki, nigdy nie będą one brzmiały naturalnie. BopPad rozwiązuje tą kwestię

Zobaczcie, jak BopPad sprawuje się w akcji!

https://www.keithmcmillen.com/

Share