> > > R. Owczarz testuje Zildjian K Custom Special Dry Trash Crash 19″

Jak powszechnie wiadomo wszystkim polskim maniakom bębnów Radek Owczarz to jeden z najlepszych polskich perkusistów. Jeśli jednak ktoś jeszcze nie poznał tego świetnego muzyka, to przypomnimy, że koncertuje i nagrywa z największymi gwiazdami rodzimej sceny. Współpracował lub współpracuje m.in. z Kasią Kowalska, Edytą Bartosiewicz, Patrycją Markowską, Janem Borysewiczem czy zespołami OCN i Pilichowski Band.

Całkiem niedawno, oprócz przetestowania dla nas kilku zestawów naciągów firmy Aquarian, ten właśnie artysta “ostukał” całkiem sporo talerzy firmy Zildjian z serii K Custom Special Dry. Na pierwszy ogień poszedł zestaw: hi hat 15″, crash 20″, crash 22″, ride 23″ (do obejrzenia TUTAJ). Następnie przyjrzeliśmy się bliżej kompletowi: hi hat 13″, crash 18″, crash 19″, ride 21″. Seria K Custom Special Dry obejmuje równierz blachy efektowe. Weźmy w tej chwili pod lupę 19-calowy trash crash.

Zildjian K Custom Special Dry Trash Crash 19" test

Zildjian K Custom Special Dry Trash Crash 19″

1. Przebieg testu

Test przeprowadziliśmy w studio CLC w Piasecznie, w pomieszczeniu przystosowanym akustycznie. Wykorzystaliśmy zestaw perkusyjny Ludwig (Radek sam nie pamięta jaki to dokładnie model) oraz werbel Ludwig Supraphonic LM402. Testowany talerz to Zildjian K Custom Special Dry Trash Crash 19″.

2. Podstawowa specyfikacja testowanego talerza perkusyjnego:

 • producent: Zildjian
 • seria: K Custom Special Dry
 • typ: crash trash
 • rozmiar: 19″
 • wykończenie: naturalne, dziurawy
 • charakter: średnio ciemny/ciemny, piaszczysty, suchy, krótkie wybrzmienie
 • dźwięk: niski/średni
 • masa: paper thin

3. Produkt i brzmienie

Rodzina K Custom Special Dry to odpowiedź firmy Zildjian na ogólnoświatową modę na blachy brzmiące sucho, piaszczyście i dość brudno. Tak jest naturalnie również w przypadku testowanego trash crasha. Alikwoty zwykle odzywające się w wysokim zakresie częstotliwości zostały tu praktycznie wyeliminowane, brzmienie jest bardzo wybuchowe, z dynamicznym atakiem, a wybrzmienie jest krótkie (naturalnie dłuższe niż w przypadku mniejszego o dwa cale brata), choć nie tak krótkie jak się spodziewaliśmy z racji dziur. To dobrze, bo dzięki temu różni się od chinki. Sprawdzi się również doskonale jako góra od hi hatu. Jest to pięknie wykonany i doskonale się prezentujący talerz o nieinwazyjnej (choć brudnej i piaszczystej) charakterystyce brzmienia, jednak posiadający swój charakter i nie będący po prostu kopią produktów konkurencji.

4. Podsumowanie

Niech wypowie się sam Radek Owczarz:

Zildjian K Custom Special Dry Trash Crash 19″ to blacha dla wszystkich, którzy szukają prawdziwego, piaszczystego, ziemistego i suchego “brudasa”, który jednocześnie będzie wybrzmiewał dość krótko. Jak wszystkie talerze z tej serii, w studio sprawdza się doskonale. Nie sprawia żadnych problemów pod względem korekcji i bardzo ładnie komponuje się z werblem i bębnami nie przytłaczając ich wysokimi częstotliwościami. Nadaje się praktycznie do każdego stylu muzycznego“.

Producent: https://zildjian.com/

Dystrybutor w Polsce: http://www.adamusic.pl/

OCENA: 5/5 TOP

Test talerzy Zildjian K Custom Special Dry

Plusy:

 • bardzo dobre wykonanie
 • modne obecnie suche, “ziemiste” brzmienie
 • uniwersalność stylistyczna
 • wspaniały wygląd

Minusy:

 • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby crash Zildjian K Custom Special Dry Trash Crash 19″ (wciąż nowy i praktycznie nieznany na polskim rynku) przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Radek Owczarz!

Share