> > > Radek Owczarz testuje hi hat Zildjian K Custom Special Dry 15″

Jak powszechnie wiadomo wszystkim polskim maniakom bębnów Radek Owczarz to jeden z najlepszych polskich perkusistów. Jeśli jednak ktoś jeszcze nie poznał tego świetnego muzyka, to przypomnimy, że koncertuje i nagrywa z największymi gwiazdami rodzimej sceny. Współpracował lub współpracuje m.in. z Kasią Kowalska, Edytą Bartosiewicz, Patrycją Markowską, Janem Borysewiczem czy zespołami OCN i Pilichowski Band.

Całkiem niedawno, oprócz przetestowania dla nas kilku zestawów naciągów firmy Aquarian, ten właśnie artysta “ostukał” całkiem sporo talerzy firmy Zildjian z serii K Custom Special Dry. Na pierwszy ogień poszedł zestaw: hi hat 15″, crash 20″, crash 22″, ride 23″ (do obejrzenia TUTAJ). W tej chwili przyjrzyjmy się bliżej hi hatowi z tego kompletu.

test hi hatu Zildjian K Custom Special Dry 15"

Zildjian K Custom Special Dry: hi hat 15″

1. Przebieg testu

Test przeprowadziliśmy w studio CLC w Piasecznie, w pomieszczeniu przystosowanym akustycznie. Wykorzystaliśmy zestaw perkusyjny Ludwig (Radek sam nie pamięta jaki to dokładnie model) oraz werbel Ludwig Supraphonic LM402. Testowane talerze to komplet składający się na hi hat Zildjian K Custom Special Dry 15″.

2. Podstawowa specyfikacja testowanego zestawu:

 • producent: Zildjian
 • seria: K Custom Special Dry
 • typ: hi hat
 • rozmiar: 15″
 • wykończenie: naturalne
 • charakter: ciemny, piaszczysty, suchy, krótkie wybrzmienie
 • masa: thin (góra), medium heavy (dół)

3. Produkt i brzmienie

Rodziną K Custom Special Dry firma Zildjian wpisuje się w ogólnoświatową modę na blachy brzmiące sucho, piaszczyście i dość brudno. Tak jest oczywiście również w przypadku testowanego hi hatu. Alikwoty zwykle odzywające się w wysokim zakresie częstotliwości zostały tu praktycznie wyeliminowane, brzmienie jest bardzo chrupkie, z miękkim “cykiem”. Otwarcie hi hatu nie powoduje trzeszczenia bębenków w uszach, a wybrzmienie jest raczej krótkie. Są to pięknie wykonane i doskonale się prezentujące talerze o nieinwazyjnej charakterystyce brzmienia, jednak posiadające swój charakter i nie będące po prostu kopią produktów konkurencji. Jesteśmy pod wrażeniem!

4. Podsumowanie

Naszym zdaniem najlepszym podsumowaniem będzie wypowiedź samego Radka Owczarza:

Hi hat Zildjian K Custom Special Dry 15″ to piękna blacha. W studio sprawdza się wspaniale. Nie sprawia żadnych problemów pod względem korekcji i bardzo ładnie komponuje się z werblem i bębnami nie przytłaczając ich wysokimi częstotliwościami. Nadaje się praktycznie do każdego stylu muzycznego“.

Producent: https://zildjian.com/

Dystrybutor w Polsce: http://www.adamusic.pl/

OCENA: 5/5 TOP

Test talerzy Zildjian K Custom Special Dry

Plusy:

 • bardzo dobre wykonanie
 • modne obecnie suche, “ziemiste” brzmienie
 • uniwersalność stylistyczna
 • wspaniały wygląd

Minusy:

 • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby hi hat Zildjian K Custom Special Dry 15″ (wciąż nowy i stosunkowo mało znany na polskim rynku) przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Radek Owczarz!

Share