> > > Targi Musicpark 2019: Alfred Music

Wiosną tego roku stało się jasne, że słabnące z sezonu na sezon (przynajmniej w dziedzinie instrumentów muzycznych) targi Musikmesse będą miały nowego konkurenta w postaci imprezy Musicpark. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w dniach 1 – 3 listopada bieżącego roku na terenie targowym w Lipsku.

Cieszy fakt, iż marki takie jak Yamaha, Sonor, Pearl, Meinl, Zildjian, Sabian, Istanbul Agop, czy Schlagwerk nie tylko zdecydowały się zainwestować swój czas i pieniądze w obecność na tej debiutującej imprezie, ale także ściągnęły na nią swoich artystów, którzy dali świetne występy. Znaleźli się wśród nich między innymi: Jost Nickel, Gary Wallis (Tom Jones, Mike & The Mechanics), Karl Brazil, Michael Schack, Max Gösswein i Simon Gattringer (a więc duet Dreschheads), Dirk Brand, czy Cherisse Osei (Brian Ferry, Simple Minds).

Nie zabrakło także wydawnictw, które mają w swoich katalogach sporo pozycji poświęconych perkusji i instrumentom perkusyjnym. Chyba najbardziej znanym spośród nich jest Alfred Music. Zobaczcie, co ciekawego mają do zaoferowania…

Witajcie na stoisku Alfred Music podczas targów Musicpark w Lipsku. Chciałbym Wam zaprezentować nową książkę Josta Nickela – znanego niemieckiego perkusisty współpracującego z Janem Delay’em. Pozycja nosi tytuł ’Snare Book’ i jest dostępna w wersji angielskojęzycznej oraz, naturalnie, niemieckojęzycznej. To bardzo ciekawa książka prezentująca inne podejście do gry na werblu niż rudymenty. Jost opowie o niej podczas spotkania z publicznością tu, na targach. Mam też nadzieję, że beatit.tv ją dostanie i opisze.

Wpadajcie do naszego stoiska, bo targi trwają do jutra! Oczywiście Alfred Music wciąż oferuje perkusyjne bestsellery. ’Accents and Rebounds’ to pozycja obecna na rynku od dziesięcioleci. Także ’Stick Control’, ’Advanced Funk Studies’ Ricka Lathama, ’Camp Duty Update’ Clausa Hesslera… No i coś bardzo wyjątkowego: ’Sticking Patterns’ Gary’ego Chaffee…