> > > BeatIt testuje: gong Wuhan Wind Gong 22″

Jakiś czas temu otrzymaliśmy sporą przesyłkę od importera i dystrybutora wielu cenionych, a także mniej znanych marek, gdyńskiego sklepu DrumStore. W kilku pokaźnych kartonach czekał na nas najróżniejszy sprzęt perkusyjny, który z wielką radością przetestowaliśmy. Pod naszą lupę trafiły m.in. talerze, gongi i werble. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was test pokaźnego gongu, dokładniej modelu Wuhan Wind Gong 22″. Zapraszamy do lektury!

Testujemy gong Wuhan Wind Gong 22″

1. Opakowanie i wygląd.

Tak jak poprzednie produkty tej firmy, ten również był zapakowany w standardową folię. Gdy oswobodziliśmy go z opakowania okazał się naprawdę pięknym instrumentem. Pokrywające całą powierzchnię błyszczące wykończenie ze śladami ręcznego kłucia robi wrażenie przy sporym rozmiarze 22 cali! Gong zawieszony na specjalnym statywie prezentuje się naprawdę dobrze. Nie ujmując walorom dźwiękowym (o których napiszemy później), Wuhan Wind Gong wyglądałby gustownie nawet jako “mebel” zdobiący salon!

2. Produkt.

Po nacieszeniu oka czas na konkrety. Wind Gong uderzony malletem w sam środek brzmi wprost fenomenalnie! Dźwięk jest bardzo charakterystyczny, idealnie wybrzmiewający i niesamowicie orientalny. Wzbudza się go bardzo łatwo, a oczekiwanie na wygaśnięcie można nazwać czystym relaksem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego efektu, ponieważ niektóre produkty firmy Wuhan, które mieliśmy okazję testować wcześniej nie brzmiały tak dobrze.

3. Przebieg testu.

Gong zawiesiliśmy na specjalnym statywie w wygłuszonym pomieszczeniu. Wind Gong po pierwszym, mocnym uderzeniu malletem zabrzmiał wspaniale. Po zupełnym wybrzmieniu został wzbudzany do maksimum poprzez uderzenia w sam środek, lekko gaszony, po czym znów wzbudzany. Podobną czynność wykonaliśmy uderzając w krawędzie instrumentu.

4. Podsumowanie.

Wuhan Wind Gong 22″ to bardzo dobry, i charakterystyczny gong. Pomijając same walory estetyczne, brzmi on bardzo doniośle, iście orientalnie. Testowanie go było dla nas czystą przyjemnością, tak jak ponownie wzbudzanie i gaszenie powtarzane w nieskończoność z niekrytym uśmiechem na twarzach. Jest to produkt godny polecenia zarówno filharmoniom, jak i perkusistom ceniącym sobie jakość i świetne brzmienie. Cena tego instrumentu to około 850 zł.

Producent: http://wuhancymbalsandgongs.com/

Dystrybutor: http://drumstore.pl/

Ocena: 5/5