> > > Test BeatIt: Tłumik Kicker III

Czas na kolejny produkt nadesłany przez świetny sklep perkusyjny, jakim bez wątpienia jest gdyński DrumStore. Tym razem jest to Kicker III od firmy Sonitus Acoustics. Po rozpakowaniu tej zabawki niezwłocznie zabraliśmy się do testów, które przeprowadziliśmy w naszym ściśle tajnym pomieszczeniu przystosowanym do nagrań.

fot: beatit.tv

1. Produkt

Kicker III jest to trzecia wersja pierwszego na świecie tłumika do bębna basowego typu “head to head”. Zadaniem Kickera jest tłumienie przedniej i tylnej membrany naszego bębna. Kicker jest wytwarzany w stałych proporcjach dla wszystkich rozmiarów, co oznacza, że objętość procentowa powietrza jest zawsze taka sama w przypadku mniejszych jak i większych bębnów basowych.

2. Podstawowa specyfikacja produktu:

  • rozmiar: 22″ x 18″
  • posiada 3 wysuwane “walce” pozwalające na zmniejszenie obszaru tłumienia
  • materiał: pianka poliestrowa
  • kolor: czarny

3. Przebieg testu

Kicker od firmy Sonitus Acoustics przetestowaliśmy na trzech bębnach z tej samej serii, ale o różnych rozmiarach. Te bębny to DW Collector’s 20″, 22″ oraz 24″. Mimo tego, że nasz Kicker został wyprodukowany dla bębna o rozmiarze 22″, to bez problemu wpasował się do centrali 20″ i 24″.

4. Podsumowanie

Tłumik od Sonitus Acoustics został wykonany na najwyższym poziomie. Pianka jest idealnie zaokrąglona, wysuwane walce bardzo dobrze spasowane. Podczas wkładania i wyciąganie z bębna nie przeciera się w miejscu, gdzie znajdują się śruby mocujące lugi do korpusu bębna.

Ciekawostką jest tutaj fakt, że nie usłyszeliśmy żadnej różnicy w brzmieniu bębna przy wyciągniętych walcach z tłumika. Dźwięk wydobywający się z “centrali” był tak samo klarowny, z dużą ilością dołu, bez brzydkich i niepotrzebnych przydźwięków.

Przy korzystaniu z Kickera III należy pamiętać o tym, że po włożeniu go do bębna zmienia się praca naciągu, co przekłada się na odmienne zachowanie bijaka podczas uderzenia. Naciąg wydaje wydaje się być trochę łatwiejszy w kontroli, szczególnie przy bębnie o rozmiarze 24″. Jak wiemy przy złym ustawieniu bijaka i samej stopki, gdy gramy na tak dużym bębnie powstaje charakterystyczny efekt “prrr”. Dobrym sposobem na pozbycie się tego “pierdzenia” jest delikatne “skrócenie” bijaka.

Po włożeniu Kickera w bęben basowy daje się zauważyć lepsze oraz bardziej selektywne brzmienie, szczególnie z punktu widzenia perkusisty siedzącego na “tronie”.

 

Producent: Sonitus Acoustics

Produkt dostępny w: DrumStore

NASZA OCENA 5/5

 

 

 

 

 

Plusy:

  • Bardzo dobra jakość wykonani

Minusy:

  • Brak