> > > Test Beatit: werbel Natal Cafe Racer Exotic 14 x 6,5″

Niedawno otrzymaliśmy kolejną dużą przesyłkę od świetnego sklepu perkusyjnego, jakim bez wątpienia jest gdyński DrumStore. W środku znajdowało się kilka naprawdę ciekawych rzeczy. Oczywiście przetestowaliśmy je wnikliwie, a wynikami testów będziemy dzielić się z Wami na bieżąco. Tym razem skupimy się na pięknym werblu wykonanym z drewna australijskiego tulipanowca, modelu Natal Cafe Racer Exotic 14 x 6,5.

1. Opakowanie i wygląd.

Werbel przybył do nas w kartonie z dużym logo producenta. W środku oprócz bębna znajdowały się styropianowe zabezpieczenia i mniejszy karton ochronny na górnym naciągu. Podczas typowego transportu nie ma obawy o uszkodzenie instrumentu. Po wyjęciu werbla z opakowania ujrzeliśmy małe dzieło sztuki! Ciemny, podpalany lakier który podkreśla strukturę drewna robi ogromne wrażenie. Do całości dodajmy chromowane, świetnie dopasowane lugi typu Sun Lugs i mamy gotowy przepis na piękno, które świetnie brzmi!

2. Produkt

Werbel Natal Cafe Racer Exotic to, jak już pisaliśmy, przepiękny instrument. Wyposażony w świetnie działającą maszynkę Tri-Throw oraz solidne lugi typu Triple-Flanged bęben potrafi wydobyć z siebie bardzo dostojne brzmienie. Jest również nieco ciężki, co oznacza, że nie będzie “huśtał” się na statywie. Takie połączenie zapewnia konkretne narzędzie pracy dla perkusistów, którzy lubią ciepłe, skupione brzmienia zapewnione przez drewno tulipanowca. Pokochają go zarówno rockmani, jak i bębniarze grający funk/r’n’b czy fusion. Werbel trzyma strój, dlatego osoby grające nieco mocniej mogą być spokojne o ton nawet podczas najdłuższych setów. Duszki wygrywane na tym werblu, szczególnie w średnim stroju brzmią po prostu pięknie. W wyposażeniu podstawowym otrzymujemy naciągi Evans 360 oraz mocną, 20- strunową sprężynę firmy Natal. Jesteśmy pod dużym wrażeniem!

3. Przebieg testu.

Werbel testowaliśmy w naszym pomieszczeniu, które możecie kojarzyć z naszych najnowszych produkcji. Jest ono zaadaptowane akustycznie tak, aby wszystko brzmiało najlepiej jak tylko się da. Instrument nastroiliśmy do dźwięku F (góra 240 Hz, 359 Hz), i obdarzyliśmy go sporą dawką paradiddli i werblówek. Wypadł wybornie. Operowanie dynamiką to w tym wypadku czysta przyjemność. W połączeniu z zestawem (Natal Arcadia UFX) werbel pokazuje swój dostojny i ciepły charakter. Nie wybija się, ale jest bardzo wyraźny.

4. Podsumowanie

Natal Cafe Racer Exotic to piękny instrument, który swoim ciepłym i skupionym brzmieniem porwie serca perkusistów wykonujących różne gatunki. Może być werblem głównym, widzimy go również w roli ciepłego i “grubszego” drugiego werbla. Hardware działa bez zarzutu, nie występuje rozstrajanie się, czegóż chcieć więcej? Gratulujemy firmie Natal tak dobrego produktu, i zapraszamy do zapoznania się z nim osobiście. Naprawdę warto!