> > > BeatIt testuje: kluczyk Dixon PAKE-IVBR-BP

Jak stali widzowie beatit.tv już się zdążyli zorientować, jakiś czas temu zainstalowaliśmy się w poznańskim Perlazza Studio pod okiem znanego muzyka (Acid Drinkers, Guess Why), nagrodzonego nagrodą Fryderyk producenta i realizatora, a także (a może przede wszystkim) wielbiciela bębnów i bębniarzy, Przemysława „Perły” Wejmanna. Przetestowaliśmy wtedy kilka werbli firmy Dixon (sygnaturą Gregga Bissonette, PDS7554CPH-DN oraz PDS7554EB-DN), a także całe mnóstwo hardware’u oraz akcesoriów perkusyjnych wspomnianej marki. Ściślej, testował Tomasz „Żaba” Mądzielewski, ekipa beatit.tv wystąpiła w roli operatorów kamer, a nasz czujny realizator zadbał o odpowiedni dźwięk. Po wspomnianych werblach oraz tłumiku Dixon PAMF 1621HP bierzemy pod lupę kluczyk do strojenia Dixon PAKE-IVBR-BP. Jest on dostępny na polskim rynku (podobnie jak wspomniane werble i pozostały sprzęt, który wspólnie z kolegami przetestowaliśmy) dzięki oficjalnemu dystrybutorowi Dixona – firmie SoundTrade.

Tomasz „Żaba” Mądzielewski, jako endorser marki Dixon w Polsce i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Grażyna Łobaszewska, Pilichowski Band, Mrozu, Anna Karwan, Lion Shepherd, Mela Koteluk, Monika Borzym, Honorata “Honey” Skarbek, Kasia Klich, Sidney Polak, Filip Sojka, Marek Raduli, Leszek Cichoński, Donatan i Cleo, Chór Sound’n‘Grace, nadawał się doskonale do roli laboranta badającego instrumenty i osprzęt.

Testujemy kuczyk Dixon PAKE-IVBR-BP

Zapyta ktoś: “A po co robić jakieś wielkie testy zwykłego kluczyka do strojenia bębnów?”. Pytanie słuszne, dlatego odpowiadamy: tłumik Dixon PAKE-IVBR-BP jest wyposażony w dwie dodatkowe, proste funkcje, które najzwyczajniej warto pokazać wszystkim, którzy jeszcze nie natknęli się na to urządzenie w sklepach.

Kluczyk strojący Dixon PAKE-IVBR-BP

Pierwszą funkcją jest lampka LED, która bez wątpienia okaże się przydatna w warunkach ograniczonego oświetlenia na scenie lub na zapleczu sali koncertowej. Druga funkcjonalność kluczyka Dixon PAKE-IVBR-BP to otwieracz do butelek. Ile razy zdarzyło Wam się “suszenie” podczas montażu na scenie lub w jej pobliżu (imprezy plenerowe), które nawet mogliście ugasić posiadaną na podorędziu…lemoniadą, jednak nie mieliście przy sobie otwieracza? Nam zdarzyło się to dziesiątki razy, jeśli nie setki. Tak, wiemy: zapalniczka zawsze w pogotowiu. Jednak w dzisiejszych czasach nie wszyscy palą, a poza tym kluczyk do strojenia i tak każdy perkusista musi mieć, więc możliwość otwarcia za jego pomocą butelki ze wspomnianą…lemoniadą jest tylko argumentem przemawiającym za dokonaniem takiego zakupu.

Ponieważ kluczyk Dixon PAKE-IVBR-BP spełnia wszystkie wyznaczone mu zadania bez pudła, możemy polecić go z czyściutkim sumieniem, i to z najwyższą notą.

Producent: http://www.playdixon.com

Dystrybutor w Polsce: http://soundtrade.pl

OCENA: (5/5)

Plusy:

  • lampka LED
  • otwieracz do butelek

Minusy:

  • nie stwierdzamy

Bębniarki i Bębniarze! Oto kluczyk do strojenia bębnów Dixon PAKE-IVBR-BP!

 


Share