> > > Test tłumika do perkusji – GoVintage Hairrycane

Mamy dziś do czynienia z kolejną polską inicjatywą, która mamy nadzieję przetrwa i się rozwinie, bo po prostu Polacy potrafią robić fajne rzeczy!

Za pomysłem stworzenia bardzo ciekawych tłumików do perkusji pod marką GoVintage stoi Szymon Swoboda – właściciel studia Vintage Records. Jak mówi sam Szymon, wpadł on na ten pomysł, bo ciągle miał do czynienia w studio z tłumikami, które albo brudziły naciągi, albo ciągle gdzieś się gubiły lub nie spełniały swego zadania w powtarzalny sposób.

Na pierwszy ogień wzięliśmy tłumik o nazwie GoVintage Hairrycane, który raczej wygląda jak pędzel do golenia, ale to tylko złudzenie. Naszym zdaniem jest to w pełni profesjonalny tłumik, który świetnie sobie radzi podczas nagrywaniu perkusji i eliminowaniu nieprzyjemnych alikwotów, zwłaszcza pochodzących z werbla. Szymon również dołożył starań, aby jego produkt był wykonany w 100 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu. Sztuczne futro pochodzi z używanych ubrań, drewno tekowe z odpadów podłogowych, skóra z odpadów krawieckich. Konstruktor (wiemy bezpośrednio od niego) testował ten tłumik przez wiele tygodni i rzeczywiście mamy produkt, który działa, nie odskakuje od naciągu i tłumi to, co ma tłumić, nie pozbawiając instrumentu brzmienia.

Tłumik można bardzo szybko i łatwo zainstalować praktycznie na każdej obręczy (mieliśmy do dyspozycji obręcze metalowe). Służy do tego specjalnie skonstruowany klips, który jest nierozerwalnie połączony z tłumikiem. Dodatkowo należy wspomnieć o super wyglądzie tego urządzenia. Naszym zdaniem będzie świetnie wyglądać na każdych bębnach a zwłaszcza tych vintage. Dla nas bomba!. Jeszcze została nam do ocenienia cena za ten produkt. Niektórzy pewnie z Was stwierdzą: “Drogo”. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że kupujemy tłumik, który posłuży nam ładnych parę lat!

Dzisiejszy test jest również pierwszym testem, w którym będziemy stosować bardziej restrykcyjne oceny. Będziemy punktować każdy instrument i produkt w 5 kategoriach, maksymalnie po 10 punktów w każdej.

Oto Kategorie:

  Wygląd

  Brzmienie

  Innowacyjność

. Cena

  Jakość wykonania

Również osobno będą dodawane plusy i minusy z argumentami z naszej strony

Oto punktacja dla tłumika GoVintage Hairrycane:

  Wygląd: 10

  Brzmienie: 10

  Innowacyjność:10

. Cena: 9

  Jakość wykonania: 10

RAZEM: 49

  Minusy – brak

 Plusy – Bardzo duży plus za innowacyjność i użycie do produkcji materiałów z odzysku

Ocena całościowa to 5

Teraz zapraszamy Was na test w formie materiału wideo, w którym usłyszycie i zobaczycie tłumik GoVintage Hairrycane w akcji!