> > > Test tłumika do werbla – GoVintage Por-T-Fel

Dziś pokłonimy się nad kolejną polską inicjatywą i mamy nadzieję, że ona przetrwa i będzie się rozwijać, bo Polacy potrafią robić fajne rzeczy!

Szymon Swoboda – właściciel studia Vintage Records – wpadł pomysł stworzenia naprawdę ciekawych tłumików do perkusji pod marką GoVintage. Jak sam Szymon mówi, wpadł na ten pomysł, bo często w studiu miał do czynienia z tłumikami, które albo zabrudzały naciągi, albo ciągle gdzieś gubiły się, albo nie spełniały swojej roli w powtarzalny sposób. Szymon również dołożył starań, aby jego produkt był wykonany w 100 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu.

Dzisiaj zabraliśmy się za tłumik o nazwie GoVintage Por-T-Fel. Jak sama nazwa wskazuje (i oczywiście wygląd), tłumik łudząco przypomina mały portfel, który bardzo często jest używany przez perkusistów właśnie do tłumienia werbla. Widzieliśmy również desperatów, którzy z braku portfeli używali do tłumienia swoich instrumentów telefonu komórkowego. Szymon Swoboda wyszedł ze swoją inicjatywą na przeciw takim rozwiązaniom i stworzył w pełni powtarzalny, wizualnie spójny, a przede wszystkim świetnie działąjący tłumik w kształcie portfela. Tutaj mamy akcesorium, które ma za zadanie skutecznie “zabić”  niepożądane odgłosy na werblu.

Tłumik nie bierze jeńców i robi to bardzo skutecznie. Jest bardzo łatwy w montażu za sprawą paska z zaciskiem, który należy przełożyć pomiędzy lugiem a obręczą werbla (testowaliśmy tylko na obręczach metalowych). Por-T-Fel jest idealnie wyważony, a jego optymalna masa powoduje, że nawet przy graniu z rimshotem nie spada on z instrumentu. Można również nauczyć się dość szybko (podobnie, jak to jest z włączaniem i wyłączaniem maszynki do sprężyn) zdejmowania i zakładania tłumika w trakcie naszej gry na werblu. Na koniec kwestia ceny tego produktu. Niektórzy z was mogą powiedzieć: „Drogo”. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kupiony tłumik będzie służył przez lata!

Chapeau bas Panie Szymonie!

Oto punktacja dla tłumika GoVintage Por-T-Fel:

  Wygląd: 10

  Brzmienie: 10

  Innowacyjność:10

. Cena: 10

  Jakość wykonania: 10

RAZEM: 50

  Minusy – brak

 Plusy – Bardzo duży plus za innowacyjność, wdrożenie patentu od lat używanego w tłumieniu werbli i użycie do produkcji materiałów z odzysku

Ocena całościowa to 5 top

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w wideoteście, w którym usłyszycie i zobaczycie tłumik GoVintage Por-T-Fel!